Zdjęcie: Pixabay

RePaczka – to nowy program, z którego mogą skorzystać mieszkańcy Rzeszowa i bezpłatnie wysłać niepotrzebne sprzęty elektroniczne za pomocą paczkomatu.

Re-Paczka to wspólny program miasta Rzeszów, Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz firmy Inpost. Aby wysłać niepotrzebne już sprzęty za pomocą paczkomatu, wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz na stronie re-paczka.pl.

Można oddać laptopy, tablety i komputery, telefony, małe AGD, radia, sprzęt audio i wideo, sprzęt fotograficzny, elektronarzędzia, zabawki elektroniczne, drony i sprzęt sportowy.

Nie można natomiast przesyłać baterii, źródeł światła, odpadów medycznych czy chemicznych oraz sprzętu niekompletnego. Paczka trafi do firmy, w której zostanie sprawdzona pod kątem sprawności i możliwości ponownego wykorzystania.

W ten sposób odesłany sprzęt może być ponownie wykorzystany zgodnie z zasadami zdrowego dla środowiska stylu życia.

– Oddając sprzęt, z którego już nie korzystamy, dajemy mu szansę na to, by wrócił na rynek. Może być używany przez kolejną osobę lub instytucję – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Gdy w RePaczce znajdą się sprzęty, których serwis nie będzie możliwy lub przekroczy koszt produkcji, urządzenie trafi do zakładów przetwarzania i poddane recyklingowi.

– Ze sprzętów elektrycznych i elektronicznych jesteśmy w stanie odzyskać tworzywa sztuczne, metale żelazne, nieżelazne oraz szlachetne – dodaje Kieszkowski.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama