Dwóch rzeszowian – Robert Kopecki i Bartosz Filipowicz – stworzyło świetny niespełna minutowy filmik o Rzeszowie. Składa się on z blisko 1400 zdjęć.

[Not a valid template]

 

Filmik składa się z ujęć wykonanych przez Roberta Kopeckiego i Bartosza Filipowicza w technice timelapse. Wszystkie były wykonane na terenie Rzeszowa w 2015 r.

Na filmiku można zobaczyć m.in. okrągłą kładkę, budowę Mostu Mazowieckiego, rzeźbę „podwójna krótka” przy hali Podpromie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnikę Rzeszowską, Sąd Rejonowy przy ulicy Kustronia, Most Zamkowy, Rynek i lotnisko w Jasionce.

Filmik składa się z prawie 1400 zdjęć (25 klatek na sekundę). – Oczywiście, ujęcia były znacznie dłuższe a w filmie znalazły się tylko ich urywki. Realizacja jednego ujęcia to około dwie godziny zdjęć oraz kilka godzin postprodukcji – opowiada Robert Kopecki.

Zarówno on, jak i Bartosz Filipowicz mają po 27 lat. Na co dzień zajmują się produkcją filmową, głównie filmami reklamowymi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Filmowaniem zajmujemy się właściwie od dziecka – mówi Robert Kopecki, który z wykształceniem jest inżynierem fizyki. Studia skończył na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przez dwa lata studiował też w krakowskiej szkole filmowej – Akademia Multi Art, gdzie skończył cztery kursy operatorskie.

Bartosz Filipowicz z kolei skończył dziennikarstwo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 27-latkowie urodzili się i wychowali w Rzeszowie. W przyszłości planują realizować więcej tego typu produkcji.

– Lepszych i dłuższych – zapowiada Robert Kopecki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama