warsztaty-programowanie-lego-jaslo

Warsztaty naukowe i kreatywne (DIY) w Generatorze Nauki GEN to prezent dla najmłodszych i ich nauczycieli od Urzędu Miasta Jasło. Warsztaty prowadzone są od wtorku do piątku. Wśród nich nauka programowania z LEGO, fascynujące eksperymenty i doświadczenia w Laboratorium Małego Naukowca, kreatywne warsztaty plastyczne oraz warsztaty przyrodnicze. Oferta adresowana jest do grup zorganizowanych, np. wycieczek szkolnych.

Nauka i edukacja nie ograniczają się wyłącznie do studiowania podręczników i godzin spędzonych w nawet najlepiej wyposażonej szkolnej pracowni. Istnieje wiele sposobów i metod, za pomocą których można skutecznie inspirować młode umysły do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania, zdobywania wiedzy i nowych kompetencji.

Generator Nauki GEN w Jaśle

Popularyzacja nauki i wiedzy stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej. Dzieci i młodzież coraz chętniej odwiedzają nowoczesne muzea, planetaria astronomiczne, czy też naszpikowane interaktywnymi eksponatami centra nauki.

Jednak rodzice, nauczyciele i młodzi pasjonaci nauki oczekują, że poza murami szkoły będą mogli również wziąć udział w ciekawych warsztatach naukowych i kreatywnych.

Oczekiwania te można zaspokoić odwiedzając Generator Nauki GEN w Jaśle, który z łatwością łączy wiedzę i zabawę. Obiekt mogą odwiedzać grupy zorganizowane, np. wycieczki szkolne. Generator Nauki zapraszamy też do udziału w warsztatach – od wtorku do piątku.

No to programujemy!

Wbrew obiegowej opinii klocki LEGO służą nie tylko do zabawy. Zabawka, która od wielu dekad cieszy się olbrzymią popularnością wśród dzieci i młodzieży wspomaga także rozwój kreatywności i zdolności manualnych. W ofercie kultowej marki znajdują się również zestawy o charakterze edukacyjnym, za pomocą których można zaprosić dzieci do świata programowania.

Zestawy LEGO Education SPIKE Prime to doskonałe narzędzie zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania. Edukatorzy Generatora Nauki GEN z powodzeniem wykorzystują je podczas warsztatów programowania z klockami LEGO dla uczniów szkół podstawowych (IV-VIII klasa) i ponadpodstawowych. Uczestnicy zajęć uczą się kreatywnego myślenia, umiejętności rozwiązywania złożonych problemów, czy też logicznego myślenia.

Wprowadzanie w ruch modeli daje młodym programistom mnóstwo satysfakcji. Budowanie robotycznych rowerzystów, czy też tancerzy poruszających się w rytm muzyki, to także świetna zabawa.

Laboratorium Małego Naukowca

Nauka podstaw chemii i fizyki wcale nie musi być nudna. Laboratorium Małego Naukowca jest tego doskonałym przykładem. Kto by pomyślał, że do przeprowadzenia ciekawych eksperymentów wystarczą substancje i przedmioty, które z łatwością znaleźć można w każdej kuchni. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

warsztaty-laboratorium-maly-naukowiec-jaslo

Warsztaty w ramach Laboratorium Małego Naukowca to dla dzieci w wieku 7-10 lat (klasy I-III) to nie tylko solidna dawka wiedzy, lecz także świetna zabawa.

Dzięki ciekawym eksperymentom i doświadczeniom, w których młodzi naukowcy między innymi wywołują erupcje kolorowych wulkanów, przygotowują ciecz nienewtonowską, dzieci poznają tajniki zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych.

Z przyrodą za pan brat

Życie w GEN-ie toczy się także wokół warsztatów, których motywem przewodnim są nauki biologiczne i szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Budynek Generatora jest domem dla małej rodziny pszczelej (od wiosny do wczesnej jesieni), kolonii mrówek żniwiarek i afrykańskich ślimaków olbrzymich. 

Warsztaty przyrodnicze są niepowtarzalną okazją do zgłębienia przez dzieci (klasy I-III) wiedzy na temat otaczającego ich środowiska naturalnego. Pszczoły zdecydowanie królują w tym względzie. Uczestnicy warsztatów mogą dowiedzieć między innymi tego czym jest pyłek i w jaki sposób pszczoły go przenoszą? Oraz kto rządzi w ulu?

Opowieści o życiu pszczół to jednak nie wszystko. Dzieci, na własne oczy mogą zobaczyć konstrukcję ula, a w sezonie pszczelim obserwować z bliska życie pszczelej rodziny i poczuć jej ciepło. Co więcej, w ramach zajęć tworzą pachnące świece z prawdziwego wosku pszczelego.

Uwolnić kreatywność

Generator ma w ofercie również kreatywne warsztaty plastyczne (DIY). Zajęcia rozwijają wyobraźnię dziecka oraz wspomagają rozwój zdolności manualnych. Wykonane przez dzieci prace plastyczne są świetną pamiątką z wizyty w GEN-ie, którą mogą zabrać ze sobą do domu. Warsztaty adresowane są do sześciolatków i dzieci uczęszczających do klas I-III.

warsztaty-kreatywne-jaslo

Na warsztaty naukowe i kreatywne (DIY) organizowane z myślą o grupach zorganizowanych zapraszamy do Generatora Nauki GEN od wtorku do piątku.

Harmonogram:

  • Wtorek – Laboratorium Małego Naukowca
  • Środa – warsztaty przyrodnicze
  • Czwartek – programowanie z klockami LEGO
  • Piątek – kreatywne warsztaty plastyczne.

Nie zwlekaj i zarezerwuj termin dla grupy już dzisiaj. Odwiedź stronę internetową GENJASLO.PL lub skontaktuj się telefonicznie: 13 448 25 00.

Bądź na bieżąco śledząc fanpage: Generator Nauki GEN – Facebook

Reklama