Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Siedemnasta edycja Rockowej Nocy w tym roku odbędzie się w Rzeszowie w dniach 27-28 sierpnia. To nie tylko koncerty gwiazd, ale i okazja dla młodych zespołów. W przeglądzie konkursowym nie zabraknie nagród.

Rockowa Noc mocno wpisała się w kalendarz rzeszowskich imprez muzycznych i co roku przyciąga tłumy fanów mocniejszych brzmień. W 2021 roku na bulwarowej scenie gwiazdami byli Armia i Myslovitz. Gwiazdy tegorocznej Rockowej Nocy nie są jeszcze znane.

– Będzie zespół zagranicznego formatu – obiecuje Estrada Rzeszowska. Miejsce festiwalu też jeszcze jest owiane tajemnicą. Na pewno nie będą to bulwary. Nieoficjalnie wiemy, że Rockowa Noc odbędzie się na terenie miasteczka Politechniki Rzeszowskiej.

Nieodłącznym elementem Rockowej Nocy jest przegląd dla zespołów, które stoją na początku swojej muzycznej drogi. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń do konkursu. Mogą w nim uczestniczyć kapele, które nie mają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi.

Zespoły zainteresowane udziałem w przeglądzie do 31 lipca muszą wysłać formularz konkursowy (dostępny na stronie rockowanoc.pl/konkurs), na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl wraz z dwoma utworami własnego autorstwa.

O udziale w przeglądzie decyduje jury, które o swojej decyzji poinformuje zespoły do 16 sierpnia. Zespoły wykonają dwa utwory własne i jeden zespołu Breakout lub Tadeusza Nalepy. Laureat otrzyma statuetkę Nalepy, 3000 zł i 36 godzin nagrań w Estrada Studio.

Zwycięzca zagra też swój koncert podczas drugiego dnia festiwalu. Estrada Rzeszowska przewiduje również nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub Breakout. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na rockowanoc.pl/konkurs.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama