Fot. Ilona Matuszewska. Na zdjęciu zespół Proletaryat
Reklama

Trzy kolejne polskie zespoły dołączyły do gwiazd tegorocznej Rockowej Nocy w Rzeszowie. To Mr. Pollack, Jesus Chrysler Suicide i Proletaryat. Od piątku można kupować także bilety jednodniowe. Na zniżki mogą liczyć rodziny i motocykliści.

Rockowa Noc 2022 pierwotnie miała trwać dwa dni: 27 i 28 sierpnia. Kilka dni temu organizatorzy – miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska – ogłosili, że festiwal potrwa trzy dni. Dodatkowym dniem jest piątek, 26 sierpnia. Tego dnia, jak obiecują organizatorzy, zagrają zagraniczne gwiazdy. Rockowa Noc połączy się z dużym europejskim festiwalem.

Estrada nie chce na razie ujawniać z kim weszła w muzyczną kolaborację. Tego mamy się dowiedzieć 13 lipca, tego dnia poznamy również zagraniczne gwiazdy. W piątek poznaliśmy za to pełny line-up dwóch kolejnych dni festiwalu. Od wielu tygodni wiadomo bowiem, że na Rockowej Nocy zagrają: Riverside, Dezerter, Tides from Nebula, Turbo i KSU.

Do nich dołączą: Jesus Chrysler Suicide, rzeszowska legenda polskiej muzyki alternatywnej, zasłużony rockowy Mr. Pollack z Mielca, którego założycielami są dwaj bracia Polakowie: Jacek i Grzegorz. Na scenie wystąpi także absolutna legenda polskiej sceny muzycznej – Proletaryat, który od 35 lat łączy punk, hard core i metal, ma na koncie 13 albumów.

Plan koncertowy

Pełny line-up dwóch dni Rockowej Nocy podano w piątek wieczorem w Rzeszowskich Piwnicach, gdzie odbył się tzw. before festiwalu – na 50 dni przed imprezą, która w tym roku po raz pierwszy w swojej 17-letniej historii odbędzie się na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Na „before” zagrał Jesus Chrysler Suicide. 

Ci, którzy przyszli do Rzeszowskich Piwnic, mieli okazję kupić karnety na Rockową Noc z 50-procentowym rabatem. Ogłoszono też plan sobotnich i niedzielnych koncertów. 27 sierpnia zagrają: Mr. Pollack, Jesus Chrysler Suicide, Proletaryat, KSU, Dezerter. 28 sierpnia wystąpią: laureat przeglądu konkursowego, Tides from Nebula, Turbo i Riverside.

Sobotnia odsłona Rockowej Nocy rozpocznie się, tradycyjnie, przeglądem zespołów. W konkursie uczestniczą kapele, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami płytowymi, a na Rockowej Nocy walczą o nagrodę pieniężną, statuetkę Tadeusza Nalepy i godziny w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio.

Zespoły mogą się zgłaszać do końca lipca – regulamin jest na stronie rockowanoc.pl. Dotychczas chęć udziału w przeglądzie zgłosiło ponad 60 zespołów.

Czas na Rock City! 

Miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej od piątku do niedzieli ma tętnić życiem, być swoistym Rock City. Czekać będzie na was pole namiotowe z pełnym zapleczem i wiele stref: „garażówki”, czyli miejsca sprzedaży i wymiany rockowych gadżetów i płyt, gastronomiczna, miejsce na duże ognisko, rozpalone nocą oraz strefa motocyklistów.

W tej ostatniej program atrakcji zaserwuje grupa Steel Roses MC East Gate. – Właściciele dwóch kółek otrzymają też specjalny parking na terenie festiwalu, a także zniżkowe bilety i karnety – ogłosiła Estrada Rzeszowska, która w piątek ogłosiła także sprzedaż biletów jednodniowych na Rockową Noc 2022 – za 69 zł. 

Organizatorzy przewidzieli też jednodniowe bilety ulgowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (34,50 zł) i bilety jednodniowe (40 zł) dla osób, które na Rockową Noc wjadą motocyklem. Cena zwykłego karnetu od 11 lipca to 119 zł. Przewidziano też karnety rodzinne (59,50 zł) i dla motocyklistów – do 11 lipca za 50 zł, a po 11 lipca za 70 zł.

Dzieci do 12. roku życia na festiwal wchodzą bezpłatnie. W piątek rozpoczęła się także sprzedaż karnetów na pole namiotowe (40 zł, nocleg z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). Bilety i karnety do kupienia na stronie ticketmaster.pl. W tym roku miasto do organizacji Rockowej Nocy zaprosiło znaną agencję ARTO Music&Media.

Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama