Reklama

Za nami IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych – Rockowa Noc w Rzeszowie. Zwyciężył zespół Duży Ptak z Wadowic.

[Not a valid template]

 

Festiwal odbył się w sobotę na rzeszowskich bulwarach. W części konkursowej na scenie zaprezentowało się 6 zespołów: Alter Myself i Antinomy z Rzeszowa, Duży Ptak z Wadowic, Insist z Leżajska, Laxigen Overdrive z Białobrzegów oraz P.A.G.E. z Rymanowa. Każdy zagrał dwa swoje utwory i jeden z repertuaru zespołu Breakout.

Jury, któremu przewodniczył Piotr Nalepa, syn śp. Tadeusza Nalepy, uznał, że najlepszy zespołem festiwalu jest Duży Ptak, który zdobył nagrodę główną “Statuetkę Nalepę Jury”. Grupa P.A.G.E. otrzymała wyróżnienie, a nagrodę publiczności zdobył zespół Antinomy.

Przed publicznością wystąpili także laureaci ubiegłorocznej edycji Rockowej Nocy – zespoły Le Fleur oraz The Remedy For. Gwiazdą wieczoru był Acid Drinkers.

Dzisiaj (28 września) w ramach festiwalu odbędą się jeszcze warsztaty muzyczne. Krzysztof „Partyzant” Toczko, były muzyk grupy Dżem, poprowadzi warsztaty gitarowe w klubie muzycznym „Mikrofon”, a wokalne w Estradzie Rzeszowskiej znana artystka Ewelina Flinta.

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 12:00 i potrwają do 18:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: