Rockowa Noc i Faine Misto! Pierwszy dzień dla walczącej Ukrainy [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób wzięło udział w pierwszym dniu polsko-ukraińskiego festiwalu Rockowa Noc i Faine Misto w Rzeszowie.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W piątek na scenie na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej świetne koncerty dały ukraińskie zespoły: Sick Solution, IGNEA, Space of Variations, Stoned Jesus, KARNA, a gwiazdą wieczoru była fińska grupa folk-metalowa Korpiklaani.

Pierwszy dzień był poświęcony Ukrainie. Na terenie festiwalu odbywała się zbiórka pieniędzy dla naszego wschodniego sąsiada, który walczy o wolność. Powiewały flagi Ukrainy, na scenie także pojawiły się akcenty żółto-niebieskie. 

– Dziękujemy za wsparcie – mówili twórcy Faine Misto, festiwalu, który w poprzednich latach odbywał się w Tarnopolu, a z powodu wojny wywołanej przez Rosję został przeniesiony do Rzeszowa i połączony z 17. edycją Rockowej Nocy. 

– Jesteśmy z Wami – zapewniali zaś twórcy Rockowej Nocy. 

Rockowa Noc i Faine Misto potrwa trzy dni – do niedzieli. W sobotę zagrają czołowe polskie zespoły rockowe: Mr. Pollack, Jesus Chrysler Suicide, Proletaryat, Dezerter i KSU. Koncerty poprzez Przegląd Zespołów Konkursowych. 

O statuetkę Tadeusza Nalepy walczyć będzie pięć zespołów z 93, które zgłosiły się do konkursu: Ziembul, Keymakers, Kinless, Punched Orange, Stonage Full Of Sun. Przegląd rozpocznie się o godz. 17:00. Wyniku konkursu zostaną ogłoszone o godz. 20:00. 

Drugi dzień polsko-ukraińskiego festiwalu zakończy afterparty przy ognisku, na którym wystąpi Bartłomiej „Gibson” Filip. W niedzielę z kolei zagra laureat muzycznego konkursu, a potem: Simplicity, Tides from Nebula, Turbo i Riverside. 

Wciąż można kupować bilety i karnety na Rockową Noc i Faine Misto – na ticketmaster.pl, za darmo wchodzą dzieci do lat 12. Dla tych, którzy chcą spędzić noc na terenie festiwalu, mogą skorzystać z pola namiotowego. 

Sobota (27 sierpnia):

– 17.00 – Start Przeglądu Zespołów Konkursowych

– 19.00 – Mr. Pollack

– 20.00 – Ogłoszenie wyników konkursu

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 20.20 – Jesus Chrysler Suicide

– 21.20 – Proletaryat

– 22.30 – Dezerter

– 23.50 – KSU

– 01.00 – Afterparty przy ognisku – Bartłomiej „Gibson” Filip solo

Niedziela (28 sierpnia):

– 17:00 – Koncert Laureata Konkursu

– 18:00 – Simplicity

– 18:40 – Tides from Nebula

– 20:00 – Turbo

– 21:40 – Riverside

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama