Fot. Youtube.com / Antena Krzyku. Na zdjęciu 1984
Reklama

Rzeszowskie Piwnice po modernizacji nie tylko można zwiedzać. W wygodnych fotelach można się także rozsiąść, by posłuchać muzyki. 19 lutego w podziemiach zagrają Symptone i rzeszowska legenda nowej fali 1984. 

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Symptone będzie promował swój debiutancki krążek „MindBox”, który ujrzał się światło dziennie 31 stycznia. Symptone to czteroosobowy skład z Rzeszowa, działający od 2019 roku. Ich muzyka to pogranicze grunge, punk rocka i nu-metalu. Na koncercie 19 lutego usłyszycie kawałki z debiutanckiego albumu zespołu.

Symptone na Antyfeście Antyradia 2021 dotarł do finału, zdobywając wyróżnienie z nagrodą specjalną. W tym samym roku zespół wystąpił także na Festiwalu Garaże 2021 w Szczecinie, gdzie również zagościł na podium jako jeden z finalistów przeglądu. Rzeszowska grupa dzieliła już scenę m.in. z Pidżamą Porno, Luxtorpedą, Illusion i Dziwną Wiosną.

Z kolei 1984 to legenda cold wave. Zespół założył w 1985 r. w Rzeszowie Piotr „Mizerny” Liszcz. Choć od słynnego debiutu kapeli na dużej scenie festiwalu w Jarocinie w 1985 roku upłynęło już trochę czasu, to zespół wciąż konsekwentnie kroczy swoją ścieżką. W 2020 roku ukazał się ich kolejny album „Piękny jest świat”, wydany przez Antenę Krzyku.

1984 uważany jest za jeden najważniejszych przedstawicieli nowej fali. Nazwa zespołu  nawiązuje do słynnej powieści George’a Orwella. Koncerty 1984 to energetyczne, chwytające za gardło sety, przywodzące na myśl skojarzenia z takimi wykonawcami jak choćby Swans czy No Means No z ich najlepszych lat.

Bilety na koncert kosztują 40 zł. Do kupienia na stronie bilety.rzeszowskiepiwnice.pl.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama