Reklama

Znalezienie idealnej kosmetyczki nie jest łatwym zadaniem. Przy jej wyborze powinnyśmy mieć na uwadze względy praktyczne i estetyczne, a zarazem pamiętać o wszystkich sytuacjach, w których będzie nam ona potrzebna. Poznaj różne rodzaje akcesoriów do przechowywania przyborów do makijażu i wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w domu, w pracy czy w podróży.

Małe kosmetyczki – zmieścisz je w każdej torebce

Jeśli na co dzień nosisz ze sobą tylko kilka niezbędnych kosmetyków i nie chcesz, by leżały one luzem w torebce nieodpowiednio zabezpieczone, to znak, że potrzebujesz niewielkiej saszetki, która pomoże Ci uporządkować wszystkie akcesoria.

Małe kosmetyczki zazwyczaj mają tylko jedną komorę, w której mieszczą się najważniejsze drobiazgi – puder, korektor, szminka lub pomadka, chusteczki nawilżane oraz krem do rąk. Występują one najczęściej w czterech kształtach: trójkąta (zamykana od góry na suwak), portfelika (zamykana na sztywny metalowy klips), piórnika (przypomina szkolny piórnik na kredki) i spłaszczonego na dnie owalu.

Taka mała saszetka zapewnia nie tylko porządek wśród kosmetyków, ale też szybki dostęp do najważniejszych przyborów. Wygląda niezwykle gustownie i elegancko, a do tego zajmuje niewiele miejsca, więc możesz wrzucić ją do każdej torebki i mieć zawsze przy sobie.

Przezroczyste kosmetyczki – nie trać czasu na szukanie

Jeśli lubisz zabierać ze sobą większą ilość kosmetyków, ale nie chcesz zbyt długo przetrząsać kosmetyczki w poszukiwaniu najmniejszego drobiazgu, to oznacza, że przezroczyste akcesoria są właśnie dla Ciebie. Mają one zazwyczaj klasyczny kształt o nieco szerszym dnie i są bardzo plastyczne, co umożliwia ich składanie na wiele sposób. Najczęściej są w całości przejrzyste z ewentualnymi kolorowymi przeszyciami i zamkiem.

Być może przezroczysta kosmetyczka nie prezentuje się zbyt elegancko, bez wątpienia jest jednak bardzo praktyczna – z łatwością odnajdziesz w niej konkretny produkt, bez konieczności przerzucania i potencjalnego uszkodzenia pozostałych. Świetnie sprawdzi się ona również na lotnisku – podczas kontroli bezpieczeństwa jej zawartość będzie doskonale widoczna na pierwszy rzut oka.

Kuferek – idealne rozwiązanie na podróż

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż i potrzebujesz kosmetyczki, która pomieści wiele preparatów do makijażu i pielęgnacji, koniecznie rozważ zakup kuferka. Ten typ kosmetyczki występuje zazwyczaj w dwóch wariantach.

Pierwszy wykonany jest z miękkiej tkaniny i posiada wygodną rączkę umożliwiającą łatwe przenoszenie. Wewnątrz znajduje się przestronna komora z małymi otwieranymi kieszonkami do przechowywania najdelikatniejszych drobiazgów oraz lusterkiem.

Drugi natomiast to duży, metalowy, odporny na uszkodzenia i dość ciężki kufer pełen różnej wielkości przegródek, w którym znajdzie się miejsce dla każdego przyboru.

Oba rodzaje tych kosmetyczek świetnie sprawdzą się zarówno podczas długiego wyjazdu, jak i w domowej łazience, w celu utrzymania idealnego porządku wśród upiększających specyfików.

Bogaty wybór kosmetyczek, dostępnych w najróżniejszych rozmiarach, kolorach i kształtach, znajdziesz w drogerii internetowej Makeup.

Wejdź do świata wysokiej jakości akcesoriów do makijażu i wybierz najlepszy produkt na każdą okazję: makeup.pl/categorys/84387/.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: