Przed nami druga edycja wyjątkowego, rodzinnego biegu, który odbędzie się 6 grudnia na rzeszowskim Rynku. W ubiegłym roku udział wzięło prawie 400 biegaczy. W tym roku liczba uczestników wzrośnie prawie dwukrotnie.
Już 6 grudnia w sąsiedztwie rzeszowskiego ratusza odbędzie się bieg mikołajkowy dla całej rodziny. Uczestnicy będą mieli do pokonania krótki, familijny dystans – 2,5 km. To wydarzenie powoli staje się tradycją w sportowym kalendarzu każdego aktywnego rzeszowianina. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, podczas trwania imprezy odbędzie się zbiórka na cel charytatywny.
Czapka Mikołaja, pierniczki i medale
Uczestnicy otrzymają specjalne wyposażenie, by miasto mogło zamienić się w prawdziwy zlot świętych mikołajów. Pobiegną oni w czapce Mikołaja, poprzebierani w kolorowe, świąteczne stroje. Będą także słodkie pierniczki, a po ukończeniu biegu – medale, dla każdego uczestnika. Dla najciekawiej przebranych uczestników przewidziane są nagrody w trzech osobnych kategoriach – dla pań, panów oraz dzieci.
– W naszym namiocie, w świątecznym miasteczku, czekać będą słodkie wypieki oraz gry i zabawy z nagrodami. Cały dochód z tych atrakcji także dla dzieciaków. Weź udział i poczuj magię świąt na sportowo! – zapraszają organizatorzy, czyli Podium, Estrada Rzeszowska oraz Stowarzyszenie MY #działaMYrazem
Trasa
Biegacze wyruszą z płyty rzeszowskiego Rynku o godzinie 16:15. Trasa wyniesie łącznie 2,5 km, a przebiegać będzie ulicą Kopernika, dalej Bernardyńską, by udać się w otoczenie Zamku Lubomirskich, by następnie przebiec wzdłuż ulicy Słowackiego, kończąc pętlę na Rynku.
Każdy uczestnik otrzyma czapkę Mikołaja, pierniczki oraz pamiątkowy medal. Nagrodzimy najlepsze przebrania (osobno wśród pań, panów i dzieci).
Organizatorzy informują, że cały bieg będzie można przebiec lub przemaszerować. Liczy się dobra zabawa i chęć poruszania się na świeżym powietrzu.
Już teraz wiemy, że na liście startowej znajdzie się ponad 700 osób. To niemal 300 osób więcej, niż w roku ubiegłym, co pokazuje, że bieg mikołajkowy cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.
: sobota 6 grudnia 2025, start godz. 16:15
: Rzeszów, Rynek – start i meta na rynku
: ok. 2,5 km (bieg rodzinny)
: 26 zł.
(mit)
Czytaj więcej:
Sparky Bladers Day 2025 w Rzeszowie. Zbliża się ogólnopolskie święto rolkarzy
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Rumun i Bułgar w pojedynku na szosie. Ciężarówka wjechała w budynek po zderzeniu z osobówką [ZDJĘCIA] ciężarówka wjechała w budynek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/ciezarowka-wjechala-w-budynek-03-218x150.jpg)


![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)
![Ogień strawił halę producenta mebli dziecięcych cenionych przez celebrytów. Hala przed i po pożarze [ZDJĘCIA] pożar bellamy](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-20-218x150.jpg)
![Wielki pożar hali produkcyjnej na Podkarpaciu. Dach runął w ogniu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-osp-bukowsko-3-218x150.jpg)

![Walka z zimą w Rzeszowie trwa. Nad głowami czai się śmiertelne zagrożenie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/snieg-lod-sople-dach-218x150.jpg)










![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)













![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Regionalne Centrum Komunikacyjne w Rzeszowie. Tak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE] Regionalne Centrum Komunikacyjne](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/nowy-dworzec-autobusowy-218x150.jpg)





