Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Średnio przejazdy mają 5,5 km i trwają 13 minut. Bolt podsumował, jak mieszkańcy Rzeszowa korzystali z aplikacji w 2021 roku.

Przewozy za pośrednictwem aplikacji Bolt w Rzeszowie uruchomiono w marcu 2019 roku, z kolei od marca 2021 roku można też korzystać z wypożyczalni hulajnóg.

Jak twierdzi operator, mieszkańcy Rzeszowa najczęściej sięgają po aplikację, kiedy wybierają się w dalszą podróż – najwięcej przejazdów kończy się w okolicach dworców kolejowych i autobusowych oraz na lotnisku.

– Duża część przejazdów kończy się także w sąsiedztwie centrów handlowych. Najpopularniejszymi punktami docelowym w mieście są: Rynek, dworzec PKP oraz Galeria Rzeszów – poinformowała Joanna Manarczyk, menedżer w Bolt Polska. 

Rzeszowianie coraz częściej korzystają z przejazdów Bolta w tygodniu – w godzinach szczytu (ok. 7:00-10:00 i 15:00-18:00). Weekendowe przejazdy w godzinach wieczornych stanowią ponad 1/3 wszystkich tras w Rzeszowie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Najdłuższy przejazd w Polsce w ostatnim roku to 160 km. W Rzeszowie rekord pokonanej podczas jednego przejazdu odległości wyniósł 77 km. Natomiast rekordzista w kategorii liczby przejazdów zamówił w Rzeszowie 729 kursów Boltem – to niemal dwa kursy dziennie.

– Średnio przejazdy mają 5,5 km i trwają 13 minut – twierdzi Joanna Manarczyk.

Średni napiwek przyznawany kierowcy w 2021 r. wynosił ok. 4 zł. Zarobki kierowców wynoszą ok. 50 zł/h, a rekordziści osiągają 60 zł. Nowi otrzymują nawet 4900 zł premii, mogą dołączyć do programu Bolt Pro. Wśród zniżek są m.in. tańsze paliwo i ubezpieczenie.

Bolt od czwartku w Rzeszowie ma konkurencję. Wystartowała właśnie podobna aplikacja – Free Now. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama