Zdjęcie: Jacek Koślicki / Materiały prasowe
Reklama

Kiedyś – garażowy, ogniskowy, przaśny, dziś – w serwisie YouTube doczekał się ponad milion odsłon,  11 teledysków i kontraktu z jedną z najpopularniejszych wytwórni alternatywnych w Polsce. Mowa tu o duecie Romantycy Lekkich obyczajów, którzy 25 lutego zagrają w klubie Vinyl w Rzeszowie.

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go  olsztyńscy muzycy: Damian Lange i Adam Miller. Swój debiutancki album wydali 16 grudnia tego samego roku, który nosił tytuł  „Lejdis&Dżentelmenels”.

„Piosenki, które znalazły się na naszym debiutanckim albumie, powstały na kilka lat przed naszym pierwszym spotkaniem. Zeszyt, który ze sobą przyniósł Damian wypełniony był długimi tekstami, obok tytułów symbole akordów, a na okładce napis „Damian Lange” – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było „Poznajmy Się”, który do tej pory jest najbardziej popularnym utworem Romantyków – w serwisie YouTube doczekał się ponad milion odsłon.

„Garażowy, ogniskowy, przaśny – taki klimat tworzyliśmy, tak nas widzieli znajomi, na początku naszej działalności – najważniejsi i jedyni odbiorcy. Ani Damian ani ja, tworząc, nie zastanawialiśmy się czy jest miejsce dla takiej muzyki na polskiej scenie. Nie myśleliśmy wówczas o płycie i kontrakcie z jedną z najpopularniejszych wytwórni alternatywnych w Polsce” – podkreślają muzycy.

Obecnie RLO na swoim koncie mają 11 teledysków do piosenek: „Moja Wieś”, „Poznajmy Się”, „Niby-Statek”, „Lodziarka”, „Nie Myśl O Mnie Źle”, „Być Wolnym Słowem”, „Ziemia Planeta Ludzi”, „Gwiazdy Spadają”, „Urodziny”, „Miłość Na Odległość” i „Morfeusz”.

Drugi albumu zespołu o nazwie „Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku przez S.P. Records i został wysoko oceniany w kategorii płyt alternatywnych i otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop. W 2016 roku, po wygranych eliminacjach, zespół stanął na deskach Przystanku Woodstock.

W Rzeszowie zagrają w klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) 25 lutego (sobota) od godz. 19:00.
Bilety w cenie 25/30 zł można kupić w klubie. 

W naszym konkursie mieliśmy dla Was dwa bilety na koncert. Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: na jakiej scenie Romantycy Lekkich Obyczajów zagrali podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock?

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście Mała Scena. Bilety w naszym konkursie wygrali: Arkadiusz Krawiec i Malwina Miąsik. Gratulujemy! Zwycięzcy zostali poinformowani o tym e-mailem. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: