Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Zanim rozpocznie się budowa minie jeszcze trochę czasu, ale dla mieszkańców Słociny to ważna wiadomość. Bo przejazd przez tę część miasta to prawdziwy test na cierpliwość.  

O tym jak ważna jest to inwestycja wie każdy, kto choć raz, w godzinach szczytu komunikacyjnego, jechał przez Słocinę. Chociaż rondo nie rozwiąże problemu zatłoczonych ulic na tym osiedlu, to na pewno usprawni ruch i skróci męki kierowców, którzy codziennie, rano i po południu, stoją w długich korkach.

Rondo zostanie wybudowane u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, obiecał to jeszcze podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej. – Komunikacja na osiedlu Słocina wymaga poprawy. I ważnym elementem, który się do tego przyczyni, jest będzie budowa ronda u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich – zapewnia Konrad Fijołek.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Firma, która go wygra, będzie musiała także zaprojektować rozbudowę odcinków ul. Paderewskiego i ul. Witolda oraz budowę dodatkowej jezdni, która połączy te dwie ulice.

– Częścią tej inwestycji będzie także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, oświetlenia, dróg dojazdowych i wewnętrznych – uszczegóławia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Ma kosztować ponad 170 tys. zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2023 rok.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama