Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Reklama

Zanim rozpocznie się budowa minie jeszcze trochę czasu, ale dla mieszkańców Słociny to ważna wiadomość. Bo przejazd przez tę część miasta to prawdziwy test na cierpliwość.  

O tym jak ważna jest to inwestycja wie każdy, kto choć raz, w godzinach szczytu komunikacyjnego, jechał przez Słocinę. Chociaż rondo nie rozwiąże problemu zatłoczonych ulic na tym osiedlu, to na pewno usprawni ruch i skróci męki kierowców, którzy codziennie, rano i po południu, stoją w długich korkach.

Rondo zostanie wybudowane u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, obiecał to jeszcze podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej. – Komunikacja na osiedlu Słocina wymaga poprawy. I ważnym elementem, który się do tego przyczyni, jest będzie budowa ronda u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich – zapewnia Konrad Fijołek.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Firma, która go wygra, będzie musiała także zaprojektować rozbudowę odcinków ul. Paderewskiego i ul. Witolda oraz budowę dodatkowej jezdni, która połączy te dwie ulice.

– Częścią tej inwestycji będzie także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, oświetlenia, dróg dojazdowych i wewnętrznych – uszczegóławia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Ma kosztować ponad 170 tys. zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2023 rok.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama