Reklama

Pop-rockowa grupa ROOM 94 z Londynu w przyszłym roku przyjeżdża do Polski. Zagra 12 koncertów. Na trasie jest także Rzeszów! 26 marca wystąpi w klubie Pod Palmą.

W Polsce ROOM 94 doskonale znany jest głównie dzięki piosenkom „Chasing The Summer” oraz „Superstar”. Do Polski przyjadą promować swój najnowszy album zatytułowany „No Strings Attached”, którego premierę zaplanowano na 10 marca 2014 roku.

Perkusista Dean Lemon w wywiadzie dla portalu cantaramusic.pl tak mówi o nowym albumie: „Płyta różni się nieco od wydanego we wrześniu ubiegłego roku mini-albumu „Loud Noises”, gdyż jest bardziej popowa. Ale stworzyliśmy materiał dokładnie taki, jaki zawsze chcieliśmy nagrać i jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu”.

ROOM 94 to istniejąca od 2007 roku, czteroosobowa formacja pop-rockowa z północnego Londynu. Zespół tworzą: Kieran Lemon (śpiew, gitara), Dean Lemon (perkusja), Sean Lemon (gitara) oraz ich przyjaciel Kit Tanton (bas).

Zespół ma na swoim koncie dziewięć wyprzedanych tras koncertowych po Wielkiej Brytanii oraz koncerty w Polsce, Francji, Belgii, Holandii i Niemczech.

We wrześniu 2012 roku ukazał się w Polsce ich debiutancki mini-album „Loud Noises” (MonseArt Music Management / dystrybucja JAWI). Z tej płyty pochodzą przeboje „Ignorance Is Bliss” i „Rewind”, które można było usłyszeć w wielu polskich rozgłośniach radiowych. Teledyski do obu kompozycji były prezentowane przez stację 4FunTV, a klip do „Ignorance Is Bliss” cieszył się dużą popularnością w serwisie Muzyka.interia.pl („Teledysk Tygodnia” w kwietniu 2013 roku). Cały nakład albumu został wyprzedany.

W kwietniu i sierpniu 2013 roku ukazały się w Polsce dwa single ROOM 94: „Chasing The Summer” oraz „Superstar”. Drugi z nich przez 3 tygodnie od premiery gościł w Top 50 sprzedaży Empik.com oraz plasował się na drugim miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się singli Empik.com.

ROOM 94 ma na swoim koncie: cztery koncerty w Warszawie (kwiecień 2012, wrzesień 2012, kwiecień 2013 oraz listopad 2013) oraz wyprzedane tournée po Polsce (Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków / czerwiec 2013). 18 listopada 2013 roku do sklepów trafiło DVD ROOM 94 zarejestrowane podczas tegorocznych, czerwcowych i lipcowych występów zespołu w Warszawie, Londynie, Newcastle, Manchesterze i Sheffield. Premiera DVD była uświetniona koncertem ROOM 94 w warszawskim klubie Proxima (17.11.2013).

Liczba fanów na oficjalnym profilu Facebook przekroczyła już 85 000 osób, zaś na polskim, oficjalnym profilu wynosi ponad 3500 osób.

Koncert ROOM 94 w klubie Pod Palmą odbędzie się 26 marca. Wejście o godzinie 18:00, start o 19:00. Bilety w cenie 45 zł przedsprzedaż / 55 zł w dniu koncertu. Są już dostępne w sieci Ticketpro, wkrótce w pozostałych punktach sprzedaży w Rzeszowie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=voXoemLnBds

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: