Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Władze Podkarpacia zdecydowanie potępiają rosyjski atak na Ukrainę. – To bezprecedensowe wydarzenie w historii XXI wieku – czytamy w oświadczeniu. 

Bandycki atak na Ukrainę Rosja rozpoczęła w czwartek przed godz. 4:00 rano czasu polskiego. Na sytuację na Ukrainie zareagowały w południe władze Podkarpacia, które „z ogromnym niepokojem” obserwują wydarzenia za naszą wschodnią granicą.

„Działania Rosji i jej przywódcy są zbrodnicze i niszczą dotychczasowy, znany nam porządek międzynarodowy” – czytamy w oświadczeniu marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla i zarządu województwa. 

„Zdecydowanie potępiamy atak rosyjski na Ukrainę, który jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii XXI w.” – czytamy dalej.

Udzielimy niezbędnej pomocy

Władze Podkarpacia oświadczyły, że „konflikt zbrojny w dzisiejszych realiach to nie tylko działania militarne, ale również w cyberprzestrzeni”. Zaapelowały o posługiwanie się tylko potwierdzonymi informacjami o wydarzeniach na Ukrainie oraz przy naszych granicach.

„Chcemy podkreślić gotowość do niesienia wszelkiej, niezbędnej pomocy” – deklarują władze naszego województwa, która są w kontakcie ze służbami rządowymi, w tym z wojewodą.  

„Pozostajemy w łączności z naszymi zaprzyjaźnionymi obwodami na Ukrainie, aby udzielić niezbędnej pomocy” – zapewniły w oświadczeniu władze Podkarpacia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama