Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Wiaty pomieszczą 48 rowerów, jest też miejsce na hulajnogi. Jeśli będzie taka potrzeba, z łatwością można je powiększyć. 

Wiaty rowerowe stanęły przy Szkole Podstawowej nr 18, przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Zostały wybudowane w systemie modułowym, co oznacza, że w przyszłości będzie można je rozbudować. Są wykonane z elementów stalowych i mają być odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pod dachem jest 48 miejsc na rowery, są też stojaki na hulajnogi. Wnętrze wyposażono w czujniki zmierzchu i ruchu, dlatego gdy ktoś wejdzie do środka po zmroku, światło włączy się automatycznie. Na dachu są panele fotowoltaiczne. Dzięki temu wiaty nie wymagają przyłączenia do sieci energetycznej. Budowa kosztowała 156 tys. zł i zajęła dwa tygodnie.

 – Liczę, że te dwie nowe wiaty będą codziennie pełne rowerów i hulajnóg – mówił podczas oficjalnego otwarcia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Choć uczniowie mają przerwę świąteczną w nauce, kilkanaście osób przyszło zobaczyć miejsce, gdzie można bezpiecznie zaparkować rower. 

– Chcę, aby Rzeszów był miastem nowoczesnym i ekologicznym. Dlatego będziemy inwestować m.in. w drogi i parkingi dla rowerów. Mam nadzieję, że dzięki temu jak najwięcej mieszkańców zrezygnuje z jazdy samochodem, na rzecz ekologicznych form transportu – podkreślał prezydent Konrad Fijołek.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama