Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

W każdą niedzielę czerwca rzeszowscy policjanci na terenie miasteczka rowerowego w Rzeszowie będą edukować rowerzystów. 

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie co roku organizuje „Rowerowy czerwiec z Policją”. Tak jest i w tym roku. Cel niezmienny – poprawa bezpieczeństwa rowerzystów.

W każdą niedzielę czerwca na terenie miasteczka rowerowego przy ulicy ks. Józefa Sondeja w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji policjanci będą służyć pomocą przede wszystkim rowerzystom, oferując m.in. pomoc w nauce bezpiecznego korzystania z jednośladów.

„Rowerowy czerwiec z Policją” policjanci zainicjują w najbliższą niedzielę (2 czerwca) o godz. 15:00. To wspólne przedsięwzięcie KMP w Rzeszowie i Urzędu Miasta Rzeszowa. Policjantów wspierać będą również pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

– Wszyscy chętni pod okiem policjantów będą mogli sprawdzić w praktyce znajomość przepisów i umiejętności poruszania się rowerem w symulowanych warunkach, jakie stwarza miasteczko ruchu drogowego, oraz na rowerowym torze przeszkód – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porady policjantów, którzy wyjaśnią zasady ruchu drogowego, zinterpretują wątpliwości dotyczące znaków, obowiązujących przepisów lub sytuacji drogowych. Policjanci podpowiedzą, jak prawidłowo powinien wyposażony być rower. Będą również zachęcali do używania elementów podnoszących bezpieczeństwo – kasków i kamizelek odblaskowych.

W punkcie konsultacyjnym, podczas zabawy z policjantami, rozwiązując proste zadania, dzieci poznają podstawowe zasady ruchu i podstawowe przepisy drogowe, a najmłodsi będą mogli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi.

Policjanci zapraszają wszystkich chętnych rowerzystów w najbliższą i każdą kolejną niedzielę czerwca do miasteczka rowerowego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama