Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Każdy, kto dotrze do szkoły lub przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, ma szanse powalczyć o atrakcyjne nagrody. 

„Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Pomysłodawcą kampanii jest Gdańsk, a Rzeszów w tym roku po raz pierwszy dołączył do niej. „Rowerowy Maj” jest formą zabawy połączonej z elementami rywalizacji. Ma zmieniać okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel czy pracownik placówki, który w maju dotrze do szkoły czy przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Chęć uczestnictwa w kampanii zgłosiły już rzeszowskie szkoły podstawowe, przedszkola oraz zespoły szkolno-przedszkolne. Akcja trwa od 4 do 31 maja.

– Nauczyciele z przedszkoli i szkół, które dołączyły do akcji, dostali materiały dotyczące bezpieczeństwa, które zostały omówione z uczniami oraz rozesłane do rodziców – poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Szczegóły kampanii znajdziecie na stronie rowerowymaj.eu.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama