Chcesz sprawdzić, ile energii elektrycznej możesz wyprodukować przy pomocy własnych mięśni? Przyjdź na Rynek w Rzeszowie. Do środy (2 lipca) będą tam stały cztery energorowery.

Uliczne akcje w plenerze „Energia w przestrzeni miejskiej” w 10 polskich miastach organizuje Polska Zielona Sieć. Potrwa do 27 lipca. Także w Rzeszowie. Od dziś (1 lipca) od godz. 12:00 do środy do 17:00 na rzeszowskim Rynku można odwiedzić stoisko PZS.

– Każdy będzie miał okazję sprawdzić, ile energii elektrycznej jest w stanie wyprodukować przy pomocy własnych mięśni – informuje Polska Zielona Sieć.

Do dyspozycji uczestników akcji są udostępnione 4 energorowery, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił jeżdżąc i produkując energię elektryczną.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Atrakcji jest więcej. Będzie można naładować telefon komórkowy i inne urządzenia elektroniczne np. odtwarzacze MP3. Odbędzie się też konkurs „Szybki prosument”, polegający na wytworzeniu jak największej ilości energii w określonym czasie.

Będzie również prezentacja infografiki połączona z konkursem „Zaplątani w inteligentną sieć” – energetyczne zagadki. Prezentowane będą także filmy nagrodzone w konkursie Neowideo, mapy myśli Alfabet ISE. Odbędzie się jeszcze foto ankieta, w której można opowiedzieć o swoich energetycznych pomysłach.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama