Masa Krytyczna w Rzeszowie
Reklama

Dzisiaj (24 kwietnia) odbędzie się kolejna Rzeszowska Masa Krytyczna. Organizatorzy apelują do rowerzystów, by używali oświetlenia po zapadnięciu zmroku.

– Odpowiednie oświetlenie swojego roweru to dbanie o swój portfel i zdrowie swoje oraz wszystkich innych użytkowników dróg. Życia i zdrowia nie sposób wycenić, ale mandat to kwota wymierna, wynosi ona 100 złotych za brak oświetlenia. A lampki do jazdy po mieście można kupić już za 10 złotych – informuje Rzeszowska Masa Krytyczna.

Organizatorzy Masy tłumaczą, czym spowodowany jest apel do rowerzystów o używanie oświetlenia.

– Wieczorami, szczególnie na ścieżkach wzdłuż Wisłoka, duży odsetek rowerzystów udaje Batmana. Niestety, nie posiadają oni takiej zbroi jak rycerz z Gotham City i niespodziewana kolizja może przynieść opłakane skutki dla zdrowia jak i portfela – dodaje RzMK.

Wśród uczestników piątkowej Masy zostaną rozlosowane odblaskowe gadżety. Masa tradycyjnie rozpocznie się o godz. 18:00 z rzeszowskiego Rynku.

Rowerzyści przyjadą ulicami: Kościuszki, 3 Maja, Jagiellońska, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, wiadukt Śląski, Króla Augusta, Okulickiego, Wyzwolenia, Przy torze, Miłocińska, Warszawska, Staromiejska, Skrajna, Borowa, Lubelska, Trembeckiego, Siemieńskiego, Żółkiewskiego, Batorego, Fredry, Piłsudskiego, Lwowska, Rejtana, Kopisto, Podwisłocze, Powst. Warszawy, Hetmańska, Plac Śreniawitów, Lisa-Kuli, Zamkowa, 3 Maja, Kościuszki, Rynek.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: