Zdjęcie: Marek / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Ratusz zapowiadał, że z rozbitą w marcu szybą na przystanku przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie upora się błyskawicznie. Mamy maj, a szyba wciąż niewymieniona.

W połowie marca została rozbita jedna z tylnych szyb przystanku Powstańców Warszawy / Graniczna. Szkodę wówczas oszacowano na 5-6 tys. zł. Ratusz obiecywał także, że uszkodzoną szybę wymieni w przeciągu tygodnia.  Sprawę też zgłoszono na policję, której przekazano monitoring z przystanku.

Mamy maj i co? Nie ma ani sprawcy, ani nowej szyby. – Szyby montowane na przystankach nie są dostępne od ręki, ponieważ są wykonane ze specjalnego utwardzonego szkła. W związku z tym musieliśmy złożyć stosowane zamówienie, na którego realizację właśnie czekamy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nowa szyba ma pojawić się na przełomie maja i czerwca. A kto za nią zapłaci? – Policja wciąż prowadzi postępowanie zmierzające do wykrycia sprawcy. Jeśli uda się go ustalić, wówczas sprawca zostanie obciążony kosztami naprawy. Jeśli nie, wymiana szyby zostanie pokryta z ubezpieczenia – wyjaśnia rzecznik Chłodnicki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: