Reklama

Policjanci z komisariatu w śródmieściu zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Okradły mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem w ubiegłą sobotę. W rejonie ulicy Świętego Mikołaja w Rzeszowie mężczyzna pił alkohol z dwójką znajomych. Dołączyły do nich trzy inne osoby: kobieta i dwóch mężczyzn. To oni, gdy się już rozchodzili, przytrzymali pokrzywdzonego, a kobieta przeszukała mu kieszenie. Ich łupem padło 130 złotych.

Mężczyzna powiadomił policjantów. Na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonego rysopisu, w pobliżu miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali podejrzewaną kobietę. Z kolei sprawdzenie zapisów monitoringu z pobliskiego sklepu pozwoliło na zatrzymanie jednego z mężczyzn. Obydwoje zatrzymani zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego.

– Kobieta w wieku 40 lat i 29-letni mężczyzna trafili do policyjnego aresztu – poinformowała w komunikacie Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawił im zarzut rozboju. Zastosował również wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Trwają dalsze czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego podejrzewanego o udział w przestępstwie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama