Reklama

Policjanci zatrzymani dwóch mężczyzn i dwie kobiety w związku z pobiciem mężczyzny w rejonie parku przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie. Wśród sprawców jest 16-latka z ośrodka wychowawczego.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Patrolujący rejon parku policjanci zauważyli mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Okazało się, że chwilę wcześniej w parku zaczepiła go grupa młodych ludzi – dwóch lub trzech mężczyzn i dwie kobiety. Pokrzywdzony został przez jednego z napastników uderzony, a gdy przewrócił się, został pobity i skopany przez sprawców. Jeden z nich zabrał mu telefon komórkowy, opakowanie z tytoniem i 10 złotych.

Wraz z pokrzywdzonym policjanci przeczesali teren parku natrafiając na grupę młodych ludzi, których pobity mężczyzna rozpoznał jako napastników. Ci na widok policjantów zaczęli uciekać. Mimo to funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Rysopis uciekających kobiet przekazali do innych patroli. Kilkanaście minut później zostały one zatrzymane przez inny patrol przy ulicy Dąbrowskiego.

– Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20 i 18 lat, trafili do policyjnego aresztu. Jedna z kobiet w wieku 17 lat również została zatrzymana w policyjnym areszcie. Jej o rok młodsza koleżanka noc spędziła w policyjnej izbie dziecka – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Pobity mężczyzna został przewieziony na pogotowie, skąd skierowano go na dalsze badania do szpitala. Prokurator przedstawił trzem zatrzymanym osobom zarzut rozboju. Grozi mi karta do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął ich również policyjnym dozorem.

16-latka, jako nieletnia, odpowie przed sądem rodzinnym. Wróci również do ośrodka wychowawczego w związku z cofnięciem jej przepustki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: