Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Dotkliwe pobicie 21-latka w Rzeszowie. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą za kratkami.

W środę, 18 grudnia, Sąd Rejonowy w Rzeszowie uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 38-letniego Marcina R. i 35-letniego Artura W. Obaj są mieszkańcami Rzeszowa.

Do rozboju na 21-latku z okolic Rzeszowa doszło w ubiegłą niedzielę wieczorem na ulicy Fircowskiego w Rzeszowie. Młody mężczyzna najpierw pił alkohol ze sprawcami, wcześniej poprosił ich o ogień. W pewnym momencie jeden z nich zażądał od 21-latka telefon komórkowy.

– Gdy pokrzywdzony odmówił, sprawcy dotkliwie go pobili. Kopali go po głowie i twarzy. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów bezpośrednio po zderzeniu. Skradziony telefon komórkowy udało się odzyskać – mówi Renata Krut, szefowa miejskiej prokuratury.

Marcin R. i Artur W. są doskonali znani rzeszowskim organom ścigania. Byli wcześniej wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Obaj niedawno opuścili więzienne mury. Po niedzielnym rozboju wrócili za kratki. 

– Postawiliśmy im zarzuty dokonania rozboju, uszkodzenia ciała i działania w warunkach recydywy – mówi prokurator Renata Krut. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: