Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Zaatakowali ją przed klatką schodową, zabrali jej walizkę z cennymi przedmiotami. 65-latka padła ofiarą dwóch nieznanych mężczyzn. Sprawców rozboju w Rzeszowie szuka policja. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Do rozboju na 65-letniej mieszkance Rzeszowa doszło 7 marca przy al. Powstańców Warszawy. Kobieta wróciła do domu z zagranicznej podróży. Około godz. 21:00, gdy wnosiła bagaże po schodach prowadzących do klatki schodowej, została napadnięta przez dwóch nieznanych mężczyzn. 

– Odepchnęli ją, kobiecie zabrali jedną z walizek, w której były ubrania, kosmetyki oraz biżuteria, w tym charakterystyczne złote kolczyki w kształcie krzyżujących się kokardek z diamentami w środku – poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Sprawcy rozboju wsiedli potem do samochodu i odjechali. Wartość skradzionych rzeczy napadnięta kobieta wyceniła na 7,5 tys. zł. Prokuratura twierdzi, że w tej sprawie trwają „intensywne czynności”, zmierzające do zatrzymania mężczyzn. Grozi im do 12 lat więzienia. Świadkowie zdarzenia oraz osoby, która mają jakąkolwiek wiedzę na temat tej sprawy proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama