Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 43 lat, którzy są podejrzani o rozbój. W niedzielę brali udział w pobiciu 28-latka z Rzeszowa.

Jak wynika z ustaleń policjantów z komendy miejskiej, 28-letni mężczyzna przyszedł do pubu przy ulicy Kolejowej. Tam do niego przysiadło się dwóch mężczyzn: 26-letni Wojciech P. z powiatu rzeszowskiego i 43-letni Jan Z. z powiatu leżajskiego. Obaj byli wcześniej karani. 26-latek na początku stycznia br. opuścił więzienne mury, 43-latek to recydywista.

Wszyscy trzej mężczyźni pili alkohol. 28-latek w pewnym momencie postanowił opuścić towarzystwo. W drodze na przystanek autobusowy przy placu Kilińskiego został zaczepiony przez poznanych wcześniej w pubie mężczyzn. Na pomysł okradzenia rzeszowianina wpadł 26-latek. Razem z Janem Z. poszli za 28-latkiem. 

Młodszy ze sprawców skopał mieszkańca Rzeszowa i przewrócili go na ziemię. Ukradł mu telefon komórkowy i portfel, w którym były dokumenty, 10 zł i dwie karty bankomatowe. Sprawcy uciekli, 28-latek wezwał policjantów. Ci szybko ustalili rysopisy napastników. Przekazano je do patroli. Po kilkudziesięciu minutach zatrzymano Wojciecha P.  

– Policjanci znaleźli przy nim dowód osobisty i kraty bankomatowe pokrzywdzonego. Przed północą, inny patrol, w rejonie Placu Dworcowego, zatrzymał drugiego podejrzewanego. Przy nim policjanci znaleźli telefon pokrzywdzonego – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu, materiały przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie Wojciechowi P. i Janowi Z. przedstawiono zarzuty. Z. odpowie za podżeganie do rozboju, natomiast 26-latek za rozbój. P. aresztowano na trzy miesiące, 43-latek ma dozór policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

– Jan Z. ma za sobą długoletnie więzienie, wobec Wojciecha P. w 2021 roku skierowaliśmy do sądu cztery akty oskarżenia dotyczące m.in. kradzieży z włamaniem. W dwóch sprawach zapadły już prawomocne wyroki skazujące – mówi Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama