Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Młodym Ukraińcom ukradli pieniądze i głośnik, w dwóch innych przypadkach okradli swoich rówieśników. Rzeszowscy policjanci zatrzymali sprawców. To dwaj chłopcy w wieku 12 i 16 lat. Obaj odpowiedzą przed sądem rodzinnym. 

1 listopada, po godz. 16:00, policjanci zostali powiadomieni o rozboju na ulicy Lenartowicza w Rzeszowie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sześciu małoletnich chłopców z Ukrainy zostało zaczepionych przez dwóch agresywnych chłopaków. Pokrzywdzonym przeszukali plecaki. 14-latkowi zabrali 20 zł, a 15-latkowi bezprzewodowy głośnik.

Policjanci ustalili rysopisy napastników, których zatrzymano na ulicy Hetmańskiej. –  Okazali się nimi chłopcy w wieku 12 i 16 lat. Obydwaj mieszkają w Rzeszowie. Starszy z nich trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Drugi, z uwagi na młody wiek, został przekazany matce – opisuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci odzyskali skradziony głośnik 15-latkowi. Funkcjonariusze z referatu ds. nieletnich rzeszowskiej komendy ustalili, że nieletni mają więcej podobnych czynów na sumieniu. 29 października okradli z pieniędzy chłopców w wieku 13 i 15 lat. Dwa dni później, dwóch 11-latkom wyrwali plecaki, z których także ukradli pieniądze.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci przesłuchali już 16-latka w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych – dwóch rozbojów i kradzieży. – Młodszy zostanie przesłuchany w najbliższych dniach. Zebrane materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych krokach wobec nieletnich – wyjaśnia podinsp. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama