Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Rzeszowska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie 38-letniego Marcina K. Jest on podejrzany m.in. o usiłowanie rozboju w Rzeszowie. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. W miniony wtorek, 17 grudnia, ok. godz. 11:30, jadący autobusem 19-letni mieszkaniec Rzeszowa został zaczepiony przez siedzącego obok niego mężczyznę. 19-latkowi zagroził pobiciem, jeżeli nie da mu telefonu komórkowego. 

Gdy młody mężczyzna wyszedł z autobusu, napastnik za nim poszedł. Po raz kolejny zażądał telefonu i e-papierosa, który 19-latek wyciągnął z kieszeni kurtki. Sprawca przewrócił go na ziemię i zaczął kopać. Reakcja postronnych osób sprawiła, że napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. 19-latkowi udało się zachować telefon i e-papierosa. 

Godzinę późnej na ulicy Wita Stwosza oraz Dąbrowskiego ten sam sprawca groził dwóm kobietom przedmiotem przypominającym broń. – Jedna z nich złożyła wniosek o ściganie sprawcy – poinformowała Renata Krut, szefowa rzeszowskiej prokuratury. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 38-letniego Marcina K., mieszkańca Bielska Białej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i spowodowania obrażeń ciała, a także stosowania groźby karalnej – dodaje prokurator Krut. 

Marcinowi K. za usiłowanie rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, a drugi z czynów zagrożony jest karą do lat 2 więzienia. Prokuratura wysłała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 38-latka na trzy miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama