Zdjęcie: Skanska

Firma Skanska w najbliższych dniach rozpocznie rozbiórkę chodników na odcinku Rzeszów – Tyczyn. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Rozbiórka chodników ma związek z rozpoczętą w sierpniu ub. r.  modernizacją al. Sikorskiego na ponad 2-kilometrowym odcinku od ulicy Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna (do mostku na rzece Strug). Zostanie on poszerzony z dwóch do czterech pasów ruchu.

Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, która od początku marca przebudowuje sieć gazową, wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową po stronie lewej – kierunek  Rzeszów – Tyczyn.

– Tutaj w najbliższych dniach rozpocznie się sukcesywna rozbiórka chodników. Z tego względu apelujemy do pieszych i kierowców o szczególną uwagę i ostrożność. Prosimy o bezpieczne poruszanie się wzdłuż pasa drogowego, który zostanie zawężony. Będzie występować tu czasowy ruch wahadłowy – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

Po stronie prawej (Tyczyn – Rzeszów) trwają prace brukarskie, które Skanska wykonuje już na nowym pasie drogi. Kierowcy poruszają się po dotychczasowym pasie ruchu.

– Prosimy, by piesi pamiętali o elementach odblaskowych. Dzięki nim kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję – apeluje Agnieszka Kotela.

Skanska zapewnia, że o wszelkich dodatkowych pracach, które mogłyby powodować zmiany w organizacji ruchu będzie na bieżąco informować.

Na modernizowanym odcinku al. Sikorskiego budowlańcy wybudują nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się również zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 17 mln zł. Roboty mają trwać do czerwca 2018 r. To trzeci etap rozbudowy al. Sikorskiego, jednej z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 878.

W latach 2007-2008 aleję Sikorskiego rozbudowano od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą. W 2015 roku zakończono rozbudowę alei od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama