Zdjęcie: Skanska
Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie podpisał umowę z firmą Skanska na kolejny etap rozbudowy al. Sikorskiego. Roboty ruszą w sierpniu. Kierowcy i właściciele posesji muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Umowa na rozbudowę al. Sikorskiego od ul. Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna (do mostku na rzece Strug) została w piątek podpisana w ratuszu. Al. Sikorskiego to jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 878.

Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego magistratu przypomina, że pierwszy etap przebudowy al. Sikorskiego (od skrzyżowania z Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą), wykonano w latach 2007-2008.

– Drogę częściowo poszerzono, wymieniono nawierzchnię, zamontowano ekrany chroniące przed hałasem – mówi Pawlak.

Drugi etap prac – od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą – zakończono pod koniec ubiegłego roku. Drogę poszerzono do czterech pasów ruchu, położono nową nawierzchnię i zamontowano oświetlenie. Ten etap prac wykonała Skanska.

Skanska wygrała również przetarg na dalszą rozbudowę al. Sikorskiego – wspomniany odcinek od Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna. Ten odcinek także zostanie poszerzony z dwóch do czterech pasów ruchu.

– W ramach prac wykonamy nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna – mówi Remigiusz Grodzicki, menadżer projektu z rzeszowskiego Oddział Budownictwa Inżynieryjnego firmy Skanska.

Inwestycja rozpocznie się w sierpniu i potrwa do czerwca 2018 r. Ratusz jest przekonany, że kolejna rozbudowa al. Sikorskiego sprawi, że podróż w tej części miasta będzie szybsza i zmniejszą się korki.

Na inwestycji mają również zyskać mieszkańcy głównej arterii miasta, którzy bez większych problemów dotrą do swoich posesji.

Miasto za dalszą rozbudowę al. Sikorskiego, która w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa, zapłaci firmie Skanska ponad 20 mln zł. O kontrakt walczyły trzy firmy. Ratusz wybrał ofertę Skanski, bo była najtańsza. Urzędnicy myśleli, że roboty pochłoną ok. 34 mln zł.

Ratusz na inwestycję dostanie unijne dofinansowanie – 17 mln zł. Z budżetu miasta pójdzie niewiele ponad 3 mln zł.

Wykonawca przyznaje, że w trakcie prac będą utrudnienia w ruchu. Muszą być na nie przygotowani właściciele posesji, które znajdują się wzdłuż al. Sikorskiego. Będą oni mieli kłopoty z wyjazdem z posesji. Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy, którzy na co dzień będą pokonywać tę trasę.

Skanska zapewnia, że za każdym razem, przy wprowadzanych zmianach dotyczących organizacji ruchu, będzie przekazywać komunikaty o planowanych utrudnieniach. Firma prosi też wszystkich o szczególną ostrożność  w miejscu prowadzonych prac.

– Mamy nadzieję, że tak jak przy wcześniejszej realizacji – dzięki cierpliwości i wyrozumiałości kierowców, pieszych i mieszkańców prace te przebiegną sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. skanska bez bubli:) jak to nie skanska buduje tylko jej podwykonawcy, nie obrażając Mietków i Józków, najtańsi, bo widać za jakie ceny skanska wygrywa przetargi. Renoma biurokracji i przerostu formy nad treścią.

Comments are closed.