Zdjęcie: Skanska
Reklama

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała w sobotę i niedzielę (29-30 kwietnia) na przebudowywanej alei Sikorskiego w Rzeszowie.

O weekendowych utrudnieniach w ruchu poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która jest wykonawcą przebudowy al. Sikorskiego. Jeżeli pogoda dopisze, Skanska planuje wymianę przepustu pod jezdnią.

– Na remontowanym odcinku pojawi się dodatkowe utrudnienie w postaci wahadła, które sterowane będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ruch wahadłowy będzie na długości ok. 100 m. I pojawi się na wysokości istniejących budynków nr 455 (od strony lewej) i 380 (od strony prawej) – przekazuje Agnieszka Kotela.

Skanska apeluje o szczególną uwagę i ostrożność oraz o stosowanie się do tymczasowo obowiązującej organizacji ruchu. Jednocześnie firma poinformowała, że na pozostałych odcinkach remontowanej al. Sikorskiego trwają prace związane z siecią kanalizacyjną, elektryczną oraz prace brukarskie.

Skanska zajmuje się przebudową al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug). To ponad 2-kilometrowy odcinek. Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł, z czego 17 mln zł dołoży Unia Europejska.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerzy drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Powstaną również nowe ścieżki rowerowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie. Przebudowana zostanie także instalacja podziemna. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br.

Przebudowa al. Sikorskiego od ul. Malowniczej do granic miasta to drugi etap całej inwestycji. W 2015 r. Skanska poszerzyła drogę od ul. Robotniczej do Malowniczej, a także dostosowała most do nowej szerokości alei. Rozbudowano również skrzyżowania z ul. Strażacką i Robotniczą.

Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa. Pierwszy – kilometrowy – etap rozbudowy od ul. Robotniczej do ul. Malowniczej został zakończony w latach 2007-2008.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.