Prawie 2 mln zł kosztowała rozbudowa i budowa dróg kołowania wraz z przejazdami z pasa startowego na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Droga kołowania ma 375 m długości i 10,5 m szerokości. Prace rozpoczęły się w listopadzie zeszłego roku. Wykonawcą inwestycji była firma Budimex. Wybudowany odcinek równoległej drogi kołowania przede wszystkim zwiększa przepustowość lotniska Politechniki Rzeszowskiej.

– Więcej samolotów będzie mogło startować i lądować w krótszym czasie. Kształcenie lotnicze będzie mogło być realizowane z wykorzystaniem większej liczby jednocześnie używanych samolotów – informuje PRz.

Droga kołowania skróci czas przebywania samolotu na drodze startowej. Student-pilot będzie mógł ją bezpiecznie i szybko opuścić. Będzie to możliwe zarówno w dzień, jak i w nocy dzięki odpowiedniemu poziomemu i pionowemu oznakowaniu nawigacyjnemu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Budowa dróg kołowania wraz ze zjazdami z pasa startowego oraz z ich odwodnieniem kosztowała prawie 2 mln zł.

W Ośrodku Kształcenia Lotniczego w Jasionce, w sąsiedztwie lotniska, odbywają się praktyki studentów, którzy kształcą się na kierunku „pilotaż” na Politechnice Rzeszowskiej. W latach 2009-2011 uczelnia za prawie ok. 40 mln zł wybudowała 900-metrową utwardzoną drogę startową

Wybudowano także stację paliw, hangar, budynek symulatorów lotów. Kupiono też 9 nowych samolotów i 2 symulatory lotu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama