Wizualizacja: pracownia ARP Manecki

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie ma się rozpocząć jesienią tego roku. Miasto chce rozstrzygnąć przetarg w tym miesiącu.

 – Urząd Miasta analizuje już oferty od wykonawców. Przetarg na wykonanie prac ma być rozstrzygnięty jeszcze we wrześniu – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Oferty złożyło sześć firm. Najdroższą, na 22 mln 870 tys. zł, firma Erbud. Najtańszą, na 17 mln 899 tys. zł, AJ Profibud. Miasto, przeznaczyło na rozbudowę szkoły 16 mln 855 tys. zł.  

W planach jest budowa hali sportowej, w której będą organizowane rozgrywki w siatkówce i koszykówce. Będzie trybuna, ale też siłownia i magazyn na sprzęt sportowy, szatnia oraz toalety.

Drugi z elementów inwestycji to budowa nowej 3-kondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączona z istniejącym budynkiem. Na parterze będą dwie sale lekcyjne i pracownia fizyczno-chemiczna, świetlica szkolna i sekretariat. W podziemiach szatnia dla 310 uczniów, kuchnia i kotłowania. Na I piętrze będzie przedszkole z pięcioma oddziałami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Istniejący budynek szkoły zostanie zmodernizowany, na poziomie -1 zmieni się układ wewnętrzny pomieszczeń. Dokumentacja jest już gotowa, przygotowała ją pracownia ARP Manecki z Krakowa. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2024 rok.

O rozbudowie szkoły na Staromieściu mówi się od 2016 roku. Podczas ubiegłorocznej kampanii, kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zapewniał, że modernizacja szkoły będzie jednym z priorytetów jego polityki.

Miasto chciało zdobyć na ten projekt 30 mln zł z rządowego programu „Polski Ład”, ale wniosek został odrzucony. Sfinansuje rozbudowę szkoły i przedszkola z budżetu miasta.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama