Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Podstawówka przy ul. Miodowej w Rzeszowie będzie miała dodatkowe sale lekcyjne, świetlice i bibliotekę. Powstanie też hala sportowa z trybunami.

– Projekt rozbudowy szkoły przygotuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa, która wygrała przetarg – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Do istniejącego budynku zostanie dobudowany trzykondygnacyjny segment. 

Znajdzie się w nim 10 sal dydaktycznych, każda o powierzchni 50 m kw. Jedna z nich zostanie przeznaczona na pracownię komputerową, pozostałe na edukację wczesnoszkolną. Oprócz tego, powstaną dwie świetlice, biblioteka z czytelnią i pokój nauczycielski.

Będzie też pełnowymiarowa hala sportowa z zapleczem. Sala główna zostanie wyposażona w system zasłon, które pozwolą na podział boiska na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. W sali będą też trybuny dla ok. 100 osób. 

Ponadto w budynku znajdzie się pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness, miejsce na siłownię, będzie też 6 szatni.

Architekci z krakowskiej firmy zaprojektują również nową stołówkę. Ta istniejąca zostanie rozbudowana dla około 1000 uczniów. 

Projekt ma być gotowy późną jesienią tego roku, dokumentacja będzie kosztować blisko 170 tys. zł. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama