Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
Reklama

Trzy z siedmiu ofert na rozbudowę szkoły na rzeszowskim osiedlu Bzianka mieści  w możliwościach finansowych miasta. Prace mają ruszyć w marcu. 

Jeszcze pod koniec października ub. r. miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę szkoły im. św. Jakuba w Bziance. Inwestycja była na liście obietnic do zrealizowania, gdy Bzianka w 2017 roku została przyłączona do Rzeszowa.

Do przetargu stanęło siedem firm. Ich oferty wynoszą od 5,8 mln zł do 8,1 mln zł. Miasto na ten cel planowało 6,4 mln zł. Obecnie trwa analiza ofert, ale już wiadomo, że trzy firmy: Polbud z Rzeszowa (5,8 mln zł), Solkan z Tyczyna (6,2 mln) zł oraz konsorcjum Karpat Bud i Best Construction z Rogoźnicy (6,4 mln zł) złożyły oferty zgodne z możliwościami ratusza.

Miasto zakłada, że umowę z wykonawcą podpisze do końca lutego br., a w marcu rozpoczną się już prace budowlane. – Inwestycję planujemy zakończyć najpóźniej w sierpniu 2020 roku – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Obecna placówka, która powstała jeszcze w 1911 roku, ma około 650 m kw. Po remoncie powiększy się do ponad 1600 m kw. Zostaną wymienione wszystkie instalacje, powstaną cztery nowe sale lekcyjne z wyposażeniem, sala gimnastyczna z szatniami i mniejsza sala do ćwiczeń, biblioteka z czytelnią oraz gabinet lekarski.

Szkoła zyska także wielofunkcyjne boisko, bieżnię, miejsce do skoku w dal, a także plac zabaw i parking na 15 samochodów. Ponadto, nowy wygląd zyskają także sale lekcyjne.
Obecnie w szkole uczy się 92 dzieci w podstawówce i 24 w przedszkolu, które znajduje się w tym samym budynku. Po remoncie placówka przyjmie ok. 200 dzieci więcej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.