Zdjęcie: Materiały szkoły

Ponad 500 dzieci i młodzieży przyjmie po rozbudowie Szkoła Podstawowa nr 34 na os. Matysówka w Rzeszowie. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji inwestycji. 

Miasto planuje rozbudować Szkołę Podstawową nr 34, niegdyś mieszczącej się na terenie gminy Tyczyn. Matysówka częścią stolicy Podkarpacia stała się 1 stycznia 2019 roku.

– Jedną z obietnic prezydenta Rzeszowa, w trakcie spotkań z mieszkańcami ówczesnego sołectwa gminy Tyczyn, była rozbudowa szkoły. To był jeden z głównych postulatów mieszkańców – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obecnie szkoła jest malutka i przestarzała. Znajdują się w niej cztery sale lekcyjne, w tym jedna dość niewielka, dwie średnie i jedna większa. Ponadto, w placówce jest tylko jedna sala komputerowa i niewielka sala gimnastyczna. Obecnie w szkole uczy się 110 dzieci w klasach 1-8 i po 23 w “zerówce” i punkcie przedszkolnym.

Z obecnej szkoły podstawowej miasto chce zrobić obiekt szkolno-przedszkolny z prawdziwego zdarzenia. W budynku powstanie przedszkole dla 125 dzieci, które zostaną podzielone na pięć 25-osobowych grup.

Do istniejącego budynku ma zostać dobudowany nowy. Oba mają zostać połączone przewiązką, by swobodnie można było poruszać się między nową, a starą częścią budynku. Dobudowana część ma zostać przeznaczona dla 400 dzieci szkoły podstawowej.

Na parterze części szkolnej ma znajdować się sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, pedagog, szatnie dla uczniów, biblioteka i kuchnia ze stołówką na około 200 uczniów.

Ponadto, w planach jest wybudowanie sali gimnastycznej, boiska sportowego oraz placu zabaw.  Budynek ma być wyposażony także w panele fotowoltaiczne. Póki co nie wiadomo, ile kosztować będzie inwestycja. – Na pewno kilkanaście milionów – słyszymy w ratuszu.

Według planu ratusza, projektowanie rozbudowy szkoły w Matysówce oraz pozyskanie niezbędnych pozwoleń potrwa do końca 2020 roku. – Początkiem 2021 roku chcielibyśmy ogłosić przetarg na firmę, która szkołę rozbuduje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szkoła powinna być gotowa do lipca 2022 roku – zapowiada Maciej Chłodnicki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama