Zdjęcie: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
Reklama

Konsorcjum firm z Krosna i Dębicy złożyło najkorzystniejszą ofertę i to właśnie one zajmą się rozbudową ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy Rzeszowa.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał jedną z dziewięciu firm, które walczyły o kontrakt na rozbudowę ul. Podkarpackiej. Pracę wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy za niecałe 30 mln zł.

Rozbudowa ma rozpocząć się już w pierwszej połowie sierpnia. Przewidziany czas zakończenia prac to koniec października 2018 roku.

Rozbudowa niespełna 2-kilometrowego odcinka DK 19 będzie polegała na poszerzeniu drogi z jedno do dwujezdniowej. Przetnie ją pas zieleni. Droga poprawi połączenie Podkarpacia ze Słowacją w Barwinku. DK 19 jest główną arterią wyjazdową z Rzeszowa i wschodniej części Polski w kierunku południowym.

Inwestycja zakłada również budowę dwóch skrzyżowań na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Ponadto powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe na długości niespełna 4 km, a także dziewięć przejść dla pieszych. Zostanie też wymienionych 113 latarni.

Przebudowę czeka również sześć zatok autobusowych. Zostanie również rozebrany i wybudowany nowy przepust na potoku Paryja. Inwestycja będzie w 85 procentach współfinansowana z unijnego programu Polska Wschodnia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: