Rozbudowa ulicy Podkarpackiej w coraz szybszym tempie. Finał na wakacjach?

Pogoda sprzyja drogowcom. Jest duża szansa, że na tegorocznych wakacjach zostanie zakończona rozbudowa ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie na prawie 2-kilometrowym odcinku. 

 

Rozbudowa ulicy Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy Rzeszowa rozpoczęła się latem 2017 roku. Inwestycję wykonuje konsorcjum dwóch firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy. Do czterech pasów ruchu poszerzany jest odcinek o długości 1,76 km. 

– To ostatnia droga wjazdowa do Rzeszowa, która nie była jeszcze przebudowana – przypomina Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Rozbudowa ulicy Podkarpackiej poprawi połączenie Rzeszowa z Bieszczadami. Plan zakładał, że inwestycja ma się zakończyć w październiku br. Okazuje się, że tempo robót jest na tyle duże, że ul. Podkarpacka powinna być poszerzona jeszcze na tegorocznych wakacjach.

– Prezydentowi zależy na tym, by inwestycję zakończyć jak najszybciej. Na razie dopisuje nam pogoda. Roboty prowadzone są od granicy miasta z Boguchwałą na rzece Lubcza aż do skrzyżowania z S19. Cztery pasy ruchu, które powstaną, przedzieli pas zieleni – wyjaśnia Chłodnicki.

Obecnie trwają też prace przy budowie chodników, nowego oświetlenia, nowych przystanków autobusowych, układane są są ostatnie warstwy asfaltu. Najbardziej czasochłonne i kosztowne roboty prowadzono pod ziemią – chodzi o sieć kanalizacyjną, wodociągową i elektryczną. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ramach inwestycji powstaną dwa skrzyżowania na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Nowe chodniki i ścieżki rowerowe powstaną na długości niespełna 4 km, a także dziewięć przejść dla pieszych. Zostanie też wymienionych 113 latarni. Przebudowanych zostanie również sześć zatok autobusowych.

– W tej chwili najpoważniejsze prace prowadzone są na mostku na rzece Paryja w Zwięczycy. Jak na jednej części zakończą się prace, to na nią przerzucimy ruchu. Nie trzeba będzie robić objazdów. Mam nadzieję, że inwestycja zakończy się pod koniec sierpnia. Czuć koniec robót – twierdzi Maciej Chłodnicki. 

Rozbudowa ulicy Podkarpackiej będzie kosztowała prawie 30 mln zł. Inwestycja w 85 procentach jest finansowana z unijnego programu Polska Wschodnia. Miasto na modernizacji drogi wyda niespełna 4,5 mln zł, resztę dołoży Unia Europejska. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama