Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Ponad 33,4 mln zł pochłonie rozbudowa kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Droga zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce.

Umowa na wykonanie prac na ulicy Warszawskiej jest już podpisana. Ich wartość to ponad 33,4 mln zł, kontrakt zrealizuje Strabag. Pierwotnie miasto na inwestycję planowało wydać 31,65 mln zł. Okazało się, że oferty, jakie złożono do przetargu, są wyższe. Aby nie powtarzać przetargu, miasto zdecydowało się dołożyć do najniższej oferty 1,85 mln zł. 

W poniedziałek odbyło się uroczyste rozpoczęcie prac. – Spotykamy się w miejscu, gdzie kiedyś przebiegała granica miasta. Teraz rozpoczynamy tu budowę drogi, która poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy między Rzeszowem a autostradowym węzłem A4 Rzeszów Północ – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej (od ul. Myśliwskiej do granicy Rzeszowa), dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania. Strabag rozbuduje ulicę do dwóch jezdni (po dwa pasy, po 3,5 m). Powstaną także ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne.

Ponadto powstanie sygnalizacji na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, zmodernizowany będzie przejazd kolejowy przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice, zamontowane zostaną ekrany akustyczne. Na wykonanie wszystkich prac Strabag ma 16 miesięcy. – Postaramy się tak je zorganizować, aby utrudnienia były jak najmniejsze – mówi Maciej Łukaszek ze Strabagu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na uroczystym rozpoczęciu robót był także Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, który sam często korzysta z tej drogi (Weber pochodzi z Podkarpacia). – To było takie wąskie gardło wlotowe do miasta. Po przebudowie sytuacja się zmieni. Przepustowość ulicy będzie większa i kierowcy łatwiej dotrą do węzła autostrady A4 – zapewnia wiceminister Weber.

I zapewnia, że Rzeszów może liczyć na dofinansowanie nie tylko tej inwestycji, która należy do jednych z największych w tym roku roku w stolicy Podkarpacia. O kolejne pieniądze miasta wojewódzkie będą mogły starać się już niebawem. – Chcemy przeznaczyć dotacje na budowę Wisłokostrady – zapowiada prezydent Fijołek.

Rozbudowa ulicy Warszawskiej obejmuje także rozbudowę ulic: Łowieckiej (103,28 m), ul. Bażantowej (93,83 m) i Myśliwskiej (212,62 m).

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama