Zdjęcie: Zespół Szkół Elektronicznych

Siedem firm rywalizuje o kontrakt na opracowanie dokumentacji rozbudowy Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Miasto nie powinno mieć problemu z rozstrzygnięciem przetargu. Tylko jedna oferta jest powyżej zaplanowanego budżetu.

Najdroższą ofertę, na nieco ponad 292 tys. zł, złożyła firma Bulanda Architekci. Najtańszą, na 149,5 tys. zł, Pracownia Projektowa Musz Architekci. Propozycja pracowni Pikul Architekci wynosi dokładnie tyle, ile zabudżetowało miasto – 187 tys. 575 zł. 

Teraz komisja przetargowa sprawdzi, czy wszystkie oferty spełniają wymagania formalne. 

Firma, która wygra przetarg, przygotuje dokumentację dla nowego budynku szkoły. Trzykondygnacyjnego, który zostanie dobudowany do już istniejącego. Stanie w miejscu baraków, w których są pracownie przedmiotów zawodowych.

– W nowym budynku będzie sześć pracowni do przedmiotów zawodowych, dwie pracownie językowe oraz trzy klasy do nauki przedmiotów ogólnokształcących – mówi nam Stanisław Sienko, dyrektor szkoły.

Będzie jedno wejście główne z klatką schodową. Na parterze i drugim piętrze przejście do istniejącego budynku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dokumentacja powinna być gotowa do 1 grudnia br. Później miasto powinno ogłosić przetarg na budowę, która może kosztować ok. 7 mln zł.

 – Rozbudowa to konieczność – podkreśla dyrektor Sienko. – Szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza na kierunkach: informatyk, automatyk i elektronik. W tym roku było trzech kandydatów na jedno miejsce. 

Szkoła planowała otworzyć od września osiem klas pierwszych, ale skończyło się na dziewięciu. Powstała dodatkowa dla kierunku automatyk. – Firmy, z którymi mamy podpisane umowy partnerskie, chętnie zatrudniają naszych  automatyków – tłumaczy Stanisław Sienko. 

 – Chciałbym, żeby budowa rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2023 roku, a zakończyła przed wrześniem 2024 roku – dodaje.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama