Zdjęcie: Google Maps

Firmę Budimex wybrano na wykonawcę rozbudowy 5-kilometrowego odcinka od ronda w Jasionce do granic Rzeszowa.

Budimex rozpocznie prace, gdy Urząd Zamówień Publicznych zakończy kontrolę prawidłowości przetargu na inwestycję, który ogłosił Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. To właśnie PZDW wybrał Budimex na wykonawcę nowej drogi. 

– Jeśli kontrola nie wykaże żadnych nieprawidłowości, to umowa z wykonawcą może być podpisana w kwietniu br., co umożliwi rozpoczęcie robót – poinformowała nas Aldona Gujda, specjalista ds. informacji publicznych w PZDW w Rzeszowie. 

Oferta Budimexu była najkorzystniejsza – opiewa na prawie 98,5 mln zł. Ale pełny koszt inwestycji wyniesie 124 mln zł, bo oprócz samych robót, pieniądze zostaną wydane także na odszkodowania pod wykup działek i nadzór inwestorski. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Droga wojewódzka nr 878 na 5-kilometrowym odcinku (do ulicy Lubelskiej) będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Będzie biegła przez Trzebownisko, Nową Wieś i Jasionkę. PZDW ma już wszystkie zezwolenia potrzebne do rozpoczęcia prac.

Inwestycja w dużym stopniu jest finansowana przez Unię Europejską (76,7 mln zł). – Zakończenie robót zaplanowano na koniec września 2023 roku – wyjaśnia Aldona Gujda. Dzięki inwestycji, kierowcy zyskają szybkie połączenie z lotniskiem w Jasionce i drogą S19.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama