Reklama

Obecnie miasto Rzeszów rozważa dwie możliwości: rozbudowę starej hali na Podpromiu lub budowę nowego obiektu.

Regionalne Centrum Widowiskowo-Sportowe im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie, a dla mieszkańców hala na Podpromiu, do niedawna była uważana za jedną z najnowocześniejszych hal sportowo-widowiskowych w Polsce. Obecnie jest zbyt mała by pomieścić wszystkich kibiców siatkarzy Asseco Resovii. Na meczach jest komplet publiczności – 4,3 tys. widzów.

Niedawno prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się z projektantem hali prof. Stanisławem Kusiem, który powiedział, że istnieje techniczna możliwość rozbudowy hali, składającej się z segmentów.

– Taka rozbudowa mogłaby być alternatywą dla budowy nowej hali – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Siatkarze gromadzą dużo kibiców i jak najwięcej chciałoby mecze oglądać, dlatego najpierw pomyśleliśmy o budowie nowego obiektu. Jeśli rzeczywiście istnieje możliwość rozbudowy starego budynku, to będziemy rozważać taką opcję.

Pawlak dodaje, że temat rozbudowy hali jest dość świeży. Urzędnicy najpierw muszą sprawdzić stan techniczny hali oraz stan gruntowy i prawny terenów z nią sąsiadujących.

Budowę nowej hali urzędnicy rozważali w Zwięczycy na terenie tak zwanego Kaczernego. Jest tam do zagospodarowania koło 20 hektarów ziemi. – Rozbudowa starej hali byłaby na pewno tańsza i szybsza niż inwestycja w nowy obiekt. Dzisiaj jest za wcześnie jednak by podawać więcej konkretów – wyjaśnia Katarzyna Pawlak. – Gdyby była możliwość, to chcielibyśmy uzyskać dofinansowanie na tę inwestycję.

Po rozbudowie hala na Podpromiu mogłaby pomieścić nawet 8 tys. widzów. Na nowy obiekt mogłoby przychodzić kilkanaście tysięcy.

Hala na Podpromiu została oddana do użytku 16 czerwca 2002 r., jednak jej budowa rozpoczęła się już w latach 70. Obecnie może pomieścić 7 tys. widzów, na widowni znajduje się 4304 miejsc. Oprócz meczów Asseco Resovii, czy Pucharu Świata w łucznictwie odbywają się na niej m.in. targi budowlane, wystawy psów rasowych czy targi ślubne.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama