Fot. Joanna Bród /. Rzeszów News. Na zdjęciu "Siczka", lider KSU
Reklama

Jeden z członków grupy Róże Europy wyjeżdża  na początku września za granicę. Zespół musiał w związku z tym odwołać koncert w Rzeszowie na tegorocznym festiwalu „Rockowa Noc”. Jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem, zastąpi go bieszczadzka legenda punk rocka – KSU!

O odwołaniu koncertu Róż Europy, które miały być gwiazdą wieczoru 12. edycji „Rockowej Nocy” poinformowała w środę po południu Estrada Rzeszowska. Zespół jednak musiał odwołać występ w Rzeszowie.

– Okazało się, że jeden z członków zespołu wyjeżdża za granicę na początku września i niestety, nie uda mu się wrócić na czas do kraju – wyjaśnia Bożena Kwasnowska-Krok, koordynator „Rockowej Nocy”.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ wszystko zmierza do tego, aby na „nocnej” scenie za Róże Europy zagrała legenda bieszczadzkiego punk rocka.

– Nie możemy tego jeszcze potwierdzić na 100 proc., ale jeśli dopniemy wszystkie formalności, to podczas „Rockowej Nocy” zagra grupa KSU – zdradza Rzeszów News Kwasnowska-Krok.

Ten legendarny zespół na punkowej scenie istnieje już prawie 40 lat. Od samego początku jest z nim związany lider, wokalista, kompozytor, autor tekstów – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk.

KSU na swoim koncie ma już 11 płyt. Ostatnia z nich ukazała się w grudniu 2014 i nosi nazwę  „Dwa Narody”. Podczas koncertu z pewnością usłyszymy kilka utworów z tej płyty, bo jak zapowiadają organizatorzy, KSU do Rzeszowa przyjedzie w poszerzonym koncertowym składzie.

Na pewno nie zabraknie też takich hitów jak: „Pod prąd”, „Za mgłą” czy „Moje Bieszczady”.

O ile Róże Europy śpiewają, że  „Polska jest jak heroina, im dłużej z nią, tym gorzej dla Ciebie”, to KSU zapyta: „Kto cię obroni Polsko, gdy wokół głodne psy?”.

Jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem, KSU zobaczymy i usłyszmy 23 września na scenie na rzeszowskich bulwarach, gdzie odbędzie się 12. edycji „Rockowej Nocy”. To już nie pierwsza wizyta bieszczadzkiej legendy punku w Rzeszowie. Wcześniej grali m.in. w klubie Life oraz podczas jednej z odsłon rzeszowskich Juwenaliów.

Organizatorzy „Rockowej Nocy” zapewniają, że mimo odwołania występu Róż Europy, formuła koncertu finałowego pozostaje bez mian.

Zespoły, które chcą wystąpić w konkursie, muszą wypełnić  karty zgłoszenia oraz przesłać jej wraz z dwoma utworami własnego autorstwa do 8 września na adres: Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24, 35-025 Rzeszów, z dopiskiem „Rockowa Noc”.

Dokumenty można pobrać ze strony internetowej estrada.rzeszow.pl.

Zespoły walczyć będą o statuetkę Tadeusza Nalepy w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Zwycięzcy otrzymają również możliwość wystąpienia podczas kolejnej odsłony imprezy oraz możliwość spędzenia określonej liczby godzin w profesjonalnym studiu nagraniowym.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.