Rozpoczęła przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej

3
Reklama

Do czerwca br. ma potrwać budowa prawoskrętu na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie. 

 

Przebudowa skrzyżowania na osiedlu Baranówka rozpoczęła się na początku marca. Kierowcy zyskają dodatkowy prawoskręt, który ma rozładować korki w tej części miasta.

Do tej pory każdy, kto jechał ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, zatrzymując się na światłach, miał do dyspozycji tylko jeden pas ruchu, niezależnie od tego, czy jechał prosto w kierunku ul. Ofiar Katynia, czy skręcał w prawo w al. Wyzwolenia.

Miasto postanowiło nieco ulżyć kierowcom i zdecydowało się na wybudowanie prawoskrętu z ul. Poczty Gdańskiej w al. Wyzwolenia. Dodatkowe pas będzie miał około 180 m długości. – Inwestycję wartą ponad 2,8 mln zł planujemy skończyć w czerwcu – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

 1. Praca na tym skrzyżowaniu ma pierońskie tempo,dziś rano było chyba ze dwóch pracowników, ale na inwestycji i tak wszyscy zarobią.Ważne jest przerobienie wjazdu i wyjazdu na ul.Osmeckiego bo tam dochodzi do bardzo wielu wypadków co potwierdzić mogą służby ruchu drogowego KM Rzeszów.Jak można bezkolizyjnie wyjechać z ul.Osmeckiego i przejechać 3 pasy ruchu aby właczyć sie na ul.Wyzwolenia.A przecież 200 metrów dalej jest skrzyżowanie z z światłami z tym że pas na przydłużeniu ul.Al.Okulickiego jest zablokowane przez reklamy znajomych ,,królika,,.

 2. No ciepło się zrobiło i robota sie robi super ale ta ” jaskółka” niewiele zrobi w skali miasta takich ” kwiatków” do poprawy/ roboty jest sporo np:
  1- z alei niepodległości w prawo na armi krajowej + wuza- wi skarbca)
  2- z witolda w prawo na paderewskiego ( nawet jak bedzie tam kiedyś rondo) ten prawoskręt potrzebny jak woda na pustyni
  3- z leszka czarnego w prawo na lwowską to samo
  – od początku magik no nie to psełdo magik z pustym łbem źle to wyrysował a teraz jest tam kociokwika
  Takich miejsc jest sporo do roboty !

Comments are closed.