Zdjęcie: Marek / Czytelnik Rzeszów News

Do końca listopada mają potrwać prace przy budowie nowych prawoskrętów na czterech skrzyżowaniach w Rzeszowie. 

Od niedawna trwają roboty budowlane na alei Piłsudskiego. Tam powstają dwa prawoskręty: w kierunku ulicy Marszałkowskiej (przy Centrum Handlowym „Ameryka”) i alei Cieplińskiego (przy siedzibie Urzędu Marszałkowskiego). Budowy tych prawoskrętów ma kosztować ok. 1,8 mln zł.

Dwa kolejne prawoskręty powstają na skrzyżowaniu al. Niepodległości w kierunku al. Armii Krajowej (okolice skarbca Narodowego Banku Polskiego) oraz na al. Powstańców Warszawy w kierunku al. Sikorskiego. Prawoskręt na pierwszym skrzyżowaniu będzie kosztował 790 tys. zł, na drugim – ok. 910 tys. zł. 

Budowa prawoskrętów ma upłynnić ruch na wszystkich wspomnianych skrzyżowaniach. – Prace będą trwały do końca listopada br. – poinformowała nas Agnieszka Siwak – Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ważny jest prawoskręt od Piłsudskiego w kierunku Cieplińskiego. Oprócz dodatkowego pasa ruchu dla kierowców zapewne zmieni się układ świateł sygnalizacji na rondzie Dmowskiego. Może być to ważne dla pieszych, którzy często przebiegają od Urzędu Marszałkowskiego w kierunku Galerii Rzeszów i na odwrót, by zmieścić się w jednym cyklu świateł.

Budowa prawoskrętów rozpoczęła się z dwuletnim opóźnieniem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama