Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Ma poprawić tam ruch, ale również na skrzyżowaniu alei Wyzwolenia z ulicą Osmeckiego. Przebudowa zakończy się w drugiej połowie października br. 

Przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego jest jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Ma poprawić ruch na tym skrzyżowaniu, a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego.

– Kierowcy jeżdżący ul. Osmeckiego wielokrotnie zwracali uwagę na to, że skręt z tej ulicy w lewo, w al. Wyzwolenia, jest bardzo trudny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Częścią rozpoczętej już inwestycji będzie przebudowa sygnalizacji świetlnej, która obejmie także skrzyżowanie Wyzwolenia z Osmeckiego. Prace obejmą przebudowę wlotów skrzyżowania, budowę nowych pasów do skrętu, przebudowę ścieżki rowerowej i chodnika.

Ponadto, przebudowana zostanie zatoka autobusowa, powstaną przejazdy dla rowerów i przejścia dla pieszych a układ sygnalizatorów zostanie dostosowany do nowej geometrii skrzyżowania.

Częścią inwestycji będzie wspomniana przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia i ul. Osmeckiego, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Pierwsze prace polegają na przebudowie sieci teletechnicznych przy al. Wyzwolenia. W związku z nimi został zamknięty chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z ul. Okulickiego. Ruch pieszych odbywa się po drugiej stronie jezdni.

Równolegle wydłużany jest przepust nad potokiem Przyrwa. Piesi mogą korzystać z tymczasowego chodnika wzdłuż krawędzi jezdni. – Na obecnym etapie prac nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym – zapewnia ratusz. 

Przebudową skrzyżowania zajmuje się konsorcjum firm, którego liderem jest PBI Infrastruktura. Inwestycja pochłonie ponad 8,2 mln zł. Część pieniędzy miasto otrzyma z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama