Rozpoczęła się rozbudowa ulicy Miłej. Wybudują chodnik i kanalizację [FOTO]

0

Do końca lipca br. potrwa rozbudowa ulicy Miłej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Dzięki temu, zwiększy się bezpieczeństwo pieszych.

 

Rozbudową ulicy Miłej zajmuje się właśnie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Krosna. Chodzi o odcinek od ulicy Strażackiej do ul. Karola Wojtyły, który ma około kilometr długości.

– Zostanie tam wybudowana kanalizacja w miejscu istniejącego rowu, a na tej kanalizacji będzie ułożony chodnik o szerokości dwóch metrów. Następnie wykonawca zmodernizuje nawierzchnię i oświetlenie uliczne. Chodnik na ulicy Miłej jest potrzebny, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, które uczęszczają do okolicznej szkoły. Brak chodnika sprawiał, że ta ulica była niebezpieczna – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Rozbudowa ulicy Miłej potrwa do końca lipca br. Inwestycja ma kosztować ok. 600 tys. zł. – Oprócz budowy kanalizacji i chodnika, w niektórych miejscach ul. Miłej jezdnia zostanie poszerzona o metr, szczególnie na łukach – dodaje Świder.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama