Oczyszczanie terenu pod budowę nowego targowisko przy ul. Lwowskiej dobiega końca. Ratusz szuka firmy, która wyrówna teren. W przyszłym roku ogłosi przetarg na wykonawcę targowiska.

[Not a valid template]

 

O rozpoczęciu pierwszych prac poinformował nas internauta „Pisul Maximus”, Czytelnik Rzeszów News. W tej chwili na terenie planowanego nowego targowiska kończą się prace porządkujące miejsce, czyli oczyszczanie terenu z krzaków i wycinka drzew.

Kolejnym etapem będzie wyrównanie terenu. Urząd Miasta w Rzeszowie złożył zapytanie ofertowe na wykonanie nasypu na terenie przeznaczonym pod budowę targowiska przy ul. Lwowskiej. Urzędnicy zapytanie wysłali do 5 firmy. Termin składania ofert mija 18 listopada.

Po pozytywnym rozstrzygnięciu, jaka firma wykona nasyp, rozpoczną się prace związane m.in. z pomiarami geodezyjnymi i nawożeniem ziemi. Firma będzie miała na to 4 miesiące.

– W środę będziemy wiedzieli, ilu wykonawców złożyło oferty i czy będziemy w stanie wyłonić firmę – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego magistratu.

54 pawilony handlowe

Po uchwaleniu przyszłorocznego budżetu i zarezerwowaniu w nim pieniędzy na budowę targowiska, zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy całej inwestycji, której koszt szacowany jest na ok. 4 mln zł. Ratusz chciałby, żeby nowe targowisko powstało pod koniec przyszłego roku.

Teren pod targowisko ma powierzchnię ok. 2 ha. Mają na nim powstać 54 pawilony handlowe oraz parking na ok. 200 miejsc. Dodatkowo ma być wybudowany budynek administracyjny i sanitarny. W planach jest także powstanie hali targowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nowe targowisko przy ul. Lwowskiej zostanie przeniesione z ul. Dołowej. Teraz tam jest betonowa płyta, na której rozkładane są stragany.

Na nowym targowisku nawierzchnia ma być wyłożona kostką brukową, planowane są miejsca zieleni, a także m.in. wiata prefabrykowana przeznaczona na składowanie śmieci, kojce dla zwierząt z wybiegiem, automatyczny szlaban przy wjeździe, stojaki na rowery na parkingu, ławki, kosze na śmieci i automat na bilety autobusowe.

Sąd Okręgowy się wyprowadzi?

Do nowego targowiska prowadzi nowa droga, która jest przedłużeniem al. Rejtana w kierunku ul. Ciepłowniczej. 700-metrowy odcinek został oddany do użytku pod koniec sierpnia. Kierowcy z niego nie korzystają, bo to na razie droga donikąd.

Przeniesienie targowiska ma być pierwszym znaczącym krokiem do budowy nowej siedziby Sądu Okręgowego w sąsiedztwie Sądu Rejonowego przy ul. Kustronia. W Zamku Lubomirskich, gdzie obecnie jest siedziba SO, miasto chciałoby stworzyć placówkę kulturalną. Na przekazanie Zamku na rzecz miasta musi być jednak zgoda Ministerstwa Sprawiedliwości. Tej ciągle nie ma.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama