Reklama

11 mandatów zdobył komitet Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Do rady nie wszedł komitet Aktywny Rzeszów i Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

[Not a valid template]

 

Według nieoficjalnych jeszcze wyników w nowej kadencji rady będą radni z trzech komitetów: Rozwój Rzeszowa (11 radnych,) PiS (10) i Platformy Obywatelskiej (4).

Rozwój Rzeszowa reprezentować będą: Witold Walawender, Maria Warchoł, Bogusław Sak, Sławomir Gołąb, Konrad Fijołek, Waldemar Wywrocki, Janusz Micał, Mirosław Kwaśniak, Wiesław Buż, Stanisław Ząbek.

Prawo i Sprawiedliwość: Robert Kultys, Grzegorz Koryl, Danuta Solarz, Grażyna Szarama, Jerzy Jęczmienionka, Mariusz Olechowski, Waldemar Szumny, Waldemar Kotula, Marcin Fijołek i Roman Jakim.

Platforma Obywatelska: Jolanta Kaźmierczak, Robert Homicki, Marcin Deręgowski, Andrzej Dec.

Prawdopodobnie koalicję w Radzie Miasta Rzeszowa stworzą Rozwój Rzeszowa z PO.

Wybory na prezydenta Rzeszowa w pierwszej turze wygrał Tadeusz Ferenc (66,30 proc.). Drugie miejsce zajął Andrzej Szlachta (PiS – 22,44), trzeci był Krzysztof Prendecki (Nowa Prawica JKM – 8,07), na czwartym miejscu Marta Niewczas (Aktywny Rzeszów – 3,59).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Nie życzę nikomu źle, ale PiS (Szlachta), SLD (Ferenc) i PO naprawdę nie zrobili dużo dla Rzeszowa. No chyba, że dużo to zaciągnięcie 600 mln długu i wylanie ogromnych ilości asfaltu na istniejących już drogach – przez ostatnie 15 lat wybudowano bardzo niewiele nowych. Śmieszne jest przykładowo jak PO mówi o obniżniu podatków, mimo że przez 3 kadencje głosowała za ich podwyżką. Studiowałem na Politechnice i na 120 osób na moim roku po studiach wyjechało z miasta około 90-100 osób, w tym część za granicę. Czemu? Bo takie mamy warunki w tym innowacyjnym mieście. Pojawiły się 3 firmy i zachwyty nad tym są od lat. Rzeszów potrzebuje nowej krwi, nowych radnych i chyba nowego prezydenta. Znam ludzi, którzy po studiach inżynierskich pracują w uwłaczających zawodach jak na takie możliwości, które reprezentują. Miasto jest ładne i to jest w dużej mierze zasługa Ferenca. Ale ono jest tylko (!) ładne, nic poza tym. Przepraszam za porównanie, ale Rzeszów jest ładną, głupiutką blondyneczką, z którą można pójść do łóżka, ale nikt o niej poważnie nie pomyśli. Jakaś paranoja. Zbyt dobrze życzę temu miastu, aby zagłosować na PiS – PO – SLD. Rzeszów jest w du.ie i niestety przez kolejne lata nic się nie zmieni.

Comments are closed.