Rusza budowa komisariatu policji na osiedlu Przybyszówka. Umowa podpisana

Reklama

Do wiosny 2024 roku ma być gotowa nowa siedziba II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Budowa pochłonie ponad 22 mln zł. 

 

Nową siedzibę komisariatu na ulicy Błogosławionej Karoliny w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wołyńską wybuduje firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego. W środę umowę w tej sprawie podpisali insp. Stanisław Sekuła, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie oraz Marcin Baran, wiceprezes Baudziedzic.

Siedziba II KP znajduje się obecnie na Baranówce. Warunki do pracy dla funkcjonariuszy są bardzo trudne, na nowy komisariat czekają od lat. Wreszcie się doczekają. Działkę pod budowę komisariatu przekazało miasto Rzeszów. Na osiedlu Przybyszówka powstanie 4-kondygnacyjny obiekt o powierzchni 3000 m kw.

Do nowego obiektu przyniosą się nie tylko funkcjonariusze i pracownicy II KP, ale też KP Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.

– W nowym budynku pracować będzie około 200 osób. Na działce powstanie też budynek garażowy o powierzchni około 800 m kw. oraz parking na 60 miejsc – poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Przetarg na wykonawcę komisariatu ogłoszono w marcu br., ale wtedy nie udało się go wybrać. Potrzebne było drugie podejście, roboty zlecono firmie Baudziedzic. Wartość inwestycji przekracza 22 mln zł. Komisariat ma być gotowy na wiosnę 2024 roku. 

Przy środowym podpisaniu umowy obecni byli też  insp. Bogusław Kania, komendant miejski policji w Rzeszowie, któremu podlega komisariat, oraz Beata Gołda, naczelnik wydziału inwestycji i remontów KWP w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama